Акція на підтримку Юлії Сінькевич
Акція на підтримку Юлії Сінькевич 5 канал

Кіноспільнота вийшла на акцію в підтримку Юлії Сінкевич – включення з-під НАДС

Читайте по-русски
Сінькевич не пройшла фінального відбору на посаду голови Держкіно. Активісти вбачають у цьому політичний контекст

Під Національним агентством України з питань державної служби розпочалася акція на підтримку Юлії Сінькевич, яка не пройшла останній етап відбору на посаду голови Держагенства з питань кіно. Частина кіноспільноти стала на захист Сінькевич та вбачають у відмові політичний підтекст. На саму акцію сьогодні прийшли кілька десятків людей. На акції перебуває і кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Учасники акції вважають, що на співбесіді був політичний підтекст, адже Юлія не є палкою прихильницею чинної влади. Протестувальники переконані, що співбесіда була нечесною, а запитання – надто загальними. Люди просять пояснити, чому Сінькевич не пройшла співбесіду та вимагають або поновити конкурс, або призначити Сінькевич головою Держкіно.

Прийшла на акцію й акторка Ірма Вітовська.

"Я прийшла, тому що боюся за нашу кіноіндустрію і не розумію результатів цього конкурсу, висновків цієї комісії і на яких підставах взагалі кандидату, який чесно подолав усі конкурси протягом усього періоду, в останній момент відмовляють. Ми зібралися тут, бо цей кандидат в принципі влаштовував майже всю кіноіндустрію. І це одностайне рішення підтримати і розібратися у цій ситуації".

Сама ж Юлія Сінькевич на акцію не прийшла. Напередодні вона "5 каналу" наголосила, що здаватися не збирається. Систему відбору Сінькевич назвала недосконалою. Нині радиться з юристами, чи варто позиватися щодо несправедливого, на її думку, рішення комісії.

Водночас міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначив, що вважає Юлію Сінькевич найсильнішою кандидаткою.

Нині частина кіноспільносити спілкується із головою НАДС. О 12:00 зустрінуться юристи з обох боків, щоб вирішити питання щодо конкурсу. Додамо, що за правопорядком під час мітингу стежать правоохоронці та нацгвардійці.

Як повідомляв 5.UA, у листопаді 2019 року стало відомо, що актор "Сватів" та "Слуги народу" претендує на посаду голови Держкіно

Попередній матеріал
Вибори в Гонконзі: опозиція забирає рекордні 90% місць
Наступний матеріал
Міністр назвав рівень покриття України інтернетом
Loading...