Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Кілька "слуг" виступили проти скандального закону Бужанського про мову

  Читайте по-русски
  Депутати у зверненні наголошують, що проєкт закону суперечить переконанням парламентарів та вносить розкол у суспільство

  Кілька депутатів від "Слуги народу" виступили проти законопроєкту №2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти", який продовжує навчання російською мовою в школах до 2023 року, інформує "Lb.ua".

  Серед них – нардеп Ігор Василів, який оприлюднив допис у Facebook.

  "Ми робимо все від нас залежне, щоб забезпечити кожному громадянину право обирати мову приватного спілкування, включно з російською. Серед нас є російськомовні. Разом з тим ми повністю усвідомлюємо той факт, що розвиток і поширення державної української мови в системі освіти в нашій державі є запорукою загальнонаціонального порозуміння і єднання українського суспільства тією ж мірою, що й цінності демократії та верховенство права. Без захисту цих базових складових суспільної єдності прогрес в Україні неможливий", – йдеться в дописі.

  Депутати у зверненні наголошують, що законопроєкт суперечить переконанням парламентарів та вносить розкол у суспільство.

  "З огляду на зазначене, з усією повагою до думки кожного народного депутата і його права вносити законодавчі ініціативи, заявляємо, що не підтримуємо законопроекту №2362, і не голосуватимемо за нього", – йдеться в зверненні.

  Текст цього допису на своїх сторінках розмістили Лада Булах, Тетяна Циба, Дмитро Гурін, Олександр Аліксійчук, Єлизавета Богуцька, Ганна Бондар, Єгор Чернєв, Богдан Яременко, Анастасія Радіна, Іван Юнаков та інші.

  Нагадаємо, Верховна Рада планує в четвер, 16 липня, розглянути антиукраїнський законопроєкт з подачі "слуги" Бужанського в колаборації з ОПЗЖ. Нардеп від "Євросолідарності" та ексочільник Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович пояснив, що цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – "найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича".

   

   

  Попередній матеріал
  ДТП на Житомирщині: автівка злетіла з дороги, 2 дорослих та 3 дітей потрапили в реанімацію
  Наступний матеріал
  Розгляд та пропозиції щодо проєкту Закону України "Про віртуальні активи" – Simcord
  Loading...

  "Посієте московський вітер – пожнете українську бурю": Парубій різко засудив русифікацію освіти

  "Слуги" хочуть довести російськомовному електорату, що вони крутіші за ОПЗЖ – Уколов про тиск на українську мову

  Судні дні, або Наступ на українську мову: як проросійські сили готуються до місцевих виборів

  "Слуги" знову намагаються нас обдурити": Парубій розповів, як монобільшість допомагає просунути антиукраїнський закон

  "Найбільша загроза українській мові": Бужанський і ОПЗЖ хочуть протягнути антиукраїнський закон – В'ятрович

  Хто стоїть за ревізією мовного законодавства: "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"