Інститут Амосова
Інститут Амосова 5 канал

Хворі серця: коли вирішиться проблема із закупівлею окклюдерів для дітей

Цього року Інститут Амосова отримав лише 5 окклюдерів від держави

Грошей від держави на спеціальні серцеві імплантати для дітлахів у наступному році знову не буде - тож якщо в батьків немає грошей - а це від ста тисяч гривень - або ж якщо їм не вдасться назбирати стільки від благодійників й меценатів,

Дитині доведеться робити відкриту операцію на серці. Тоді як імплантат можна було б поставити, не розтинаючи грудну клітку.

Нині є черга на встановлення імплантатів у Інституті Амосова. Вона обраховується сотнями. Та є випадки екстрені, коли зволікання може нашкодити.

Цьогоріч Інститут Амосова отримав лише 5 оклюдерів від держави. А встановили дітям таких імплантатів чотири сотні. Відсоток операцій без розрізу для малечі сягнув 55-ти. Тоді як у країнах Європи цей показник становить 80.

Закупити наступного року бодай для дітей імплантати - і йдеться не лише про оклюдери - із такою пропозицію до Мінохорони здоров’я звернулися фахівці кардіоінституту разом із Асоціацією серцево-судинних хірургів. Написали п’ятирічну програму. Розрахували, що у 2018-му на потреби малечі знадобиться трохи більше ста мільйонів гривень. Та в держбюджеті їх не врахували.

Зміни МОЗ планує внести у січні. Утім, щоби профільні установи таки отримали імплантати, ще треба дочекатися проведення міжнародних закупівель.

Людмила Павленко, Орест Пона та Микола Лебедєв, "5 канал".

Попередній матеріал
У зону проведення АТО прибув Вифлеємський вогонь – відео
Наступний матеріал
Різдвяна літургія у Ватикані під проводом Папи Франциска – відео
Теги:
Loading...

Масові хрестини у Дніпрі: 44 малюки отримали "нових батьків"

Найбільший в Україні: в Одесі відкрили центр нефрології та діалізу

"Де гроші?": чому дітям в Україні відмовляються виготовляти ортези

В Криму новорожденного назвали Біткойном

Святий Миколай з волонтерами привіз подарунки дітлахам Кривого Рогу

5 канал - трансляція наживо