Софійка Авраменко
Софійка Авраменко 5 канал

"Де гроші?": чому дітям в Україні відмовляються виготовляти ортези

Вітчизняні ортопедичні майстерні нині масово відмовляються виготовляти ортези для дітей. Їхню вартість мала б компенсувати держава, втім, Фонд соцзахисту інвалідів розраховуватися з приватними фірмами не поспішає

У трирічної Софійки завертаються стопи. Але і така хода для неї – велике досягнення. Вона відвідує басейн, масажі, катається на конях і роликах і плаває з дельфінами. Хоча, як свідчить практика, більшість діточок із її діагнозом пересуваються лише на інвалідному візку. Проблеми в дівчинки виникли ще в утробі матері. 

"На 38-му тижні в Соні виявили спинномозкову грижу. Її прооперували на другий день життя. Після цього лікарі віддали нам дитину і ми залишилися сам-на-сам. У неї дисфункція тазових органів. Вона не розуміє, коли ходить до туалету. В неї млявий парез нижніх кінцівок – не відчуває стоп", – розповідає батько Софії Максим Авраменко.

Дівчинка має постійно носити спеціальні медичні вироби – нічні ортези. Оскільки дитина активно росте, на рік їй треба виготовити з десяток таких. Їх безкоштовно мають робити в акредитованих державою ортопедичних майстернях. Витрати підприємствам компенсує держава. Втім, цьогоріч із цим виникли труднощі. 

"Від січня в нас немає фінансування. З батьків хто встиг – той і встиг. Але більша частина, на жаль, не може собі цього дозволити. Ортези, які зараз на ніжках Соні, коштують 37 тисяч гривень", – пояснює Максим Авраменко.

На одному з ортезних підприємств через заборгованість держави черга сформувалася на два місяці наперед.

"Оскільки півроку фінансування немає, то бракує матеріалів. Немає ось такої дрібниці, а вже нічого не зробиш. За півроку ми купили витратних матеріалів на півтора мільйона гривень з власних коштів. І не знаємо, чи будемо працювати", – розповідає керівник спеціального дитячого ортезного підприємства Віталій Бруханський.

Підприємство планує продаж автомобіля, водій – уже звільнився. Там нарікають: техніки працюють задарма.

"3,5 місяці чекаємо на зарплату. Я позичаю десь, так і живемо", – каже помічник техніка-ортезиста Олег Пузирьов.

Із запитанням "де гроші?" Віталій Бруханський звернувся до Мінсоцполітики. Що там відповіли – дізнайтеся з сюжету:

Людмила Павленко та Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Влучив феєрверк: чому 17-річна дівчина замість святкувань опинилася в реанімації
Наступний матеріал
У прикордонників – випускний: дівчата кажуть, що боягузам тут не місце
Loading...