Акція "хто вбив Гандзюк" у Києві
Акція "хто вбив Гандзюк" у Києві 5 канал

"Хто замовив Катю Гандзюк": в Україні люди вийшли на акції – включення з-під АП

Читайте по-русски
Однойменні акції відбуваються у 10 столицях інших країн та у 40 українських містах

У Києві та десятках інших українських міст сотні активістів та небайдужих вийшли на акції пам'яті загиблої радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Звертаються вже не до Петра Порошенка, а до новообраного президента Володимира Зеленського. Про таке розповіла журналіст "5 каналу" Леся Головата.

У акції біля Адміністрації президента беруть участь близько 100 осіб. Вони тримають в руках великі листки паперу з літерами, які складені у напис "Київ питає: хто замовив Катю Гандзюк?".

Як розповідає кореспондент, однойменні акції сьогодні відбуваються у 10 столицях різних країн та у 40 українських містах. В акціях бере участь понад 1000 громадян.

Учасники цих акцій зібралися на центральних площах своїх міст, аби нагадати суспільству та новообраному президенту про необхідність розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк, а також інших зухвалих нападів на активістів, про системне переслідування громадянських активістів з боку влади та про саботаж розслідувань нападів правоохоронними органами. Учасники акції на вулиці Банковій та в інших містах оголосили вимогу до нового президента: припинити терор проти громадянського суспільства та покарати винних у вбивстві Гандзюк.

Додамо, що у Києві активісти розпочали акцію з хвилини мовчання за жертвами геноциду кримськотатарського народу, 75-ті роковини якого минають сьогодні. Після цього учасники акції скандували: "Хто замовив Катю Гандзюк?" а згодом запалили файєри.

Батько Гандзюк каже: "Її вбили вищі посадові чиновники Херсонської області. Її заказали чиновники, котрі давали присягу. Це були конкретні люди, які займали конкретні посади".

А друг Катерини Гандзюк Владислав Грезєв говорить: "Звернулися до нього, зокрема, як до майбутнього гаранта прав та свобод українців, громадян. Щоб не замовчувати страшну статистику нападів на громадських діячів, швидко і жорстко реагував на кожний випадок, сприяв звільненню з посад всіх відповідальних за провал розслідувань нападів на активістів, сприяв показовому та справедливому притягненню до відповідальності всіх, хто був замовниками, виконавцями та саботажниками розслідування вбивства Каті Гандзюк, хто зливав інформацію слідства та піарився на крові".

Як повідомляв 5.UA, на Катерину Гандзюк напали в Херсоні 31 липня біля її дому – активістку облили кислотою. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. Гандзюк зазнала опіків 35% тіла. Катерина перенесла понад десяток операцій протягом трьох місяців після нападу. 4 листопада активістка померла в лікарні. Журналісти та знайомі Гандзюк переконані, що напад пов'язаний із її публічною боротьбою проти проросійських сил у регіоні та корумпованих політиків і представників силових структур. Гандзюк уже мала конфлікти з місцевими правоохоронцями та деякими держслужбовцями.

 У резонансній справі щодо 5 фігурантів уже скерували до суду обвинувальні акти. Усім закидають заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті. Фігурує у справі і голова Херсонської облради Владислав Мангер. Йому закидають замовлення замаху.

Попередній матеріал
Міклош: Компенсація Коломойському за "Приватбанк" буде сигналом для світу, що суди і здоровий глузд в Україні не працюють
Наступний матеріал
Церемонія відкриття Дня Європи у Києві: виступ Порошенка – відео (оновлено)
Loading...