У кримінальному провадженні про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк досліджуються й економічні чинники, які могли спричинити умисел на вчинення злочину. Про це у своєму блозі написав начальник відділу процесуального керівництва досудового розслідування ГПУ, член групи прокурорів у справі Гандзюк Володимир Паровий, передає Цензор.НЕТ.
"У своїх постах Катерина Гандзюк писала, що її хвилює, "хто там пилятиме ліс: Цегельник потроху, або Мангер із Гордєєвим оптом. Буде вам скандал, якщо так просите", – пише прокурор.
За його інформацією, перевірка Держлісагенства на прохання ГПУ показала, що в лісах підприємств Херсонського облуправління лісового та мисливського господарств обсяги незаконних рубок протягом 2019 року, порівняно з минулими роками, зросли у 15 разів: за 2017-2018 роки в цілому враховувалося 3,6 тис. куб. м, за січень-квітень 2019 року – 55,1 тис. куб. м. Шкода, заподіяна лісу, складає понад 291 млн грн.
Також він вказує, що держлісохорона направила до поліції Херсонської області за 2018 рік та 1 квартал 2019 року 401 справу за фактами незаконних рубок.
При цьому Паровий додає: "Органами поліції в суди не направлено жодної справи". За його даними, незаконно добута деревина переробляється на приватних пилорамах.
"У 2018 році в лісах виявлено 258 лісових пожеж на площі 772,4 га, з них верхових – 242 га. Станом на 30.04.2019 зафіксовано 52 пожежі на площі 133 гектари. Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено верховий підпал лісу. Це робиться навмисно для того, щоб у подальшому використовувати незгорілу деревину, як пиломатеріали. Тільки на окремих приватних пилорамах було виявлено 3 тис. куб. м. обгорілої деревини”.
Паровий зазначив, що “за таких обставин ініціювалося створення парку “Гілея” (ладшафтний парк, заснований за ініціативою Мангера – ред.) і створено кінно-спортивний клуб “Гран-прі” (дітище заступника голови ОДА Євгена Рищука – ред.)”.
Прокурор додає, що крім того, від початку 2017 року "службові особи Комунального закладу з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради, зловживаючи службовим становищем під час використання коштів державного фонду регіонального розвитку на об'єкті "Відновлювальні покриття руліжних доріжок 1 та 2 перону аеропорту "Херсон" – реконструкція", загальна вартість будівництва якого – 98 899,6 тис. гривень, у т. ч. 12 870,7 тис. гривень за рахунок фонду, вчинили дії, спрямовані на залучення осіб для здійснення авторського нагляду і технічного нагляду за виконанням будівельних робіт без відповідних кваліфікаційних сертифікатів, недотримання належної якості покриття руліжних доріжок аеропорту, бетонного будівництва, чим завдали істотної шкоди державним інтересам, що спричинило тяжкі наслідки...".
І додав: "Куди поділи бюджетні кошти – питання? Усе це вимагає перевірки слідчим шляхом, яка триває".
Як повідомляв 5.UA, 24 квітня суд відмовив у задоволенні клопотання адвокатів Павловського про зміну йому запобіжного заходу на особисте зобов'язання та ухвалив рішення залишити його під вартою до 30 квітня.
Нагадаємо, на Катерину Гандзюк напали в Херсоні 31 липня біля її дому – активістку облили кислотою. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. Гандзюк зазнала опіків 35% тіла. Катерина перенесла понад десяток операцій протягом трьох місяців після нападу. 4 листопада активістка померла в лікарні. Журналісти та знайомі Гандзюк переконані, що напад пов'язаний із її публічною боротьбою проти проросійських сил у регіоні та корумпованих політиків і представників силових структур. Гандзюк уже мала конфлікти з місцевими правоохоронцями та деякими держслужбовцями.