Facebook / Уляна Супрун

"Хочеш чаю?": Супрун опублікувала відеоролик з поясненням, що означає згода на секс

  В Україні 11 січня посилили відповідальність за примушування до сексу

  У МОЗ вирішили пояснити, що означає згода на секс. Відповідне відео, яке переклали на українську Центр "Жіночі перспективи", де секс порівнюють із чаєм, опублікувала на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  Супрун написала: "Цікаво, що просте поняття "згода на секс" викликало стільки побоювань про масові надумані звинувачення у насильстві. Бурхливі дискусії у соцмережах та панічні заголовки у деяких ЗМІ продемонстрували, як на перший погляд прості істини викликають дуже багато запитань у суспільстві. Найгірше, що подібні непорозуміння між партнерами і можуть призводити до жахливих наслідків, зокрема насильства в сім'ї".

  Вона наголосила: "Щоби запобігти цьому, маємо відкрито говорити на тему сексу та дуже чітко розуміти одне одного, коли йдеться про будь-які дії щодо нашого тіла. Навколо змін до Кримінального кодексу буквально за один день виникло багато міфів. Пропоную розібратися — що означає згода на секс та чому важливе розширення понять "сексуальне насильство" і "зґвалтування".

  Далі до вашої уваги сам ролик, підпис до якого говорить: "Ви ж не подумаєте примусити пити чай людину, яка його не хоче?".

  Як повідомляв 5.UA, 11 січня 2019 року, в Україні набув чинності закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов'язкової обопільної згоди на секс. Зазначається, що відсьогодні змінюється визначення поняття "зґвалтування" та розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу. 

  Довідково: Відтепер сексуальним насильством буде також вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов'язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж, якщо особа була в безпорадному стані. Важливо, що тепер насильники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви. Оновлення ж поняття "зґвалтування" полягає в тому, що відтепер ним вважатимуться дії сексуального характеру, що пов'язані з проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи.

  Попередній матеріал
  "Тримайтесь, браття": у Харкові курсанти влаштували акцію на підтримку українських моряків – відео
  Наступний матеріал
  Внаслідок вибуху в паризькій пекарні загинули троє людей – ЗМІ (оновлено)

  Температуру, нижчу за 38,5°, збивати не можна – Супрун

  Супрун пояснила, як відрізнити грип від застуди

  Супрун пояснила, як подолати післясвяткову втому

  "Люба, я помираю": Супрун розповіла про "чоловічий грип"

  Супрун анонсувала спецоперацію проти кору на Львівщині: як це діятиме

  Супрун розповіла, які продукти треба додати в раціон, аби уникнути раку