Кирило Вишинський
Кирило Вишинський 5 канал

Керівнику "РИА Новости-Украина" Вишинському продовжили арешт на 60 діб

  Читайте по-русски
  Захист виступив проти продовження арешту і клопотав про вихід Вишинського під домашній арешт
  Подільський районний суд Києва 7 травня продовжив арешт керівнику "РИА Новости-Украина" Кирилу Вишинському до 22 липня. Про це повідомляє Радіо Свобода.

  Термін арешту Вишинського закінчувався 24 травня, а наступне засідання відбудеться у червні, тому що один з членів суддівської колегії йде у відпустку. Через це головуючий суддя Олена Павленко поставила на розгляд питання про необхідність продовження запобіжного заходу.

  Прокурор Роман Мурачов подав клопотання з проханням залишити Вишинського під арештом ще на два місяці. Він обґрунтував необхідність такої міри тим, що підсудний має російське громадянство і може втекти до Росії. Також, на думку прокурора, існують ризики того, що на волі підсудний знищить докази та може вчиняти тиск на свідків. Обвинувач додав, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, статті, які інкримінують Вишинському, не передбачають іншої міри запобіжного заходу, крім арешту.

  Захист виступив проти продовження арешту і клопотав про вихід Вишинського під домашній арешт. Адвокат Ігор Маркін заявив, що прокурор ніяк не аргументував своє прохання залишити Вишинського в СІЗО, і його клопотання ґрунтується лише на припущеннях. На думку захисника, обвинувач не навів доказів того, що підсудний може вчиняти тиск на свідків і знищити докази.

  Другий адвокат Андрій Доманський заявив, що, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, Вишинського можна відпустити під домашній арешт, попри те, що йому інкримінують особливо тяжкі статті.

  Сам Вишинський підтримав клопотання про переведення його під домашній арешт. Він заявив, що в разі застосування такого запобіжного заходу, СБУ зможе стежити за його пересуваннями, у зв’язку з чим він фізично не зможе втекти. Обґрунтовуючи свою позицію, Вишинський навів приклад народного депутата Надії Савченко та її соратника Володимира Рубана, які, на його думку, звинувачуються в тяжчих злочинах, але перебувають на волі.

  Заслухавши думки сторін, головуюча суддя Павленко визнала переконливішими аргументи прокурора і задовольнила його клопотання. Арешт Вишинського був продовжений ще на 60 діб.

  Нагадуємо, Кирила Вишинського затримали у травні 2018-го. Його арештували без права внесення застави і оголосили підозру в державній зраді. Керівнику українського офісу пропагандистів із "РІА-Новості" загрожує до 15 років позбавлення волі. Всі обвинувачення Вишинський заперечує. При цьому раніше він заявляв, що виходить з українського громадянства і навіть звернувся до російського президента по захист.

  Попередній матеріал
  Ворог 13 разів порушив режим припинення вогню, один військовослужбовець загинув, є поранені – штаб ООС
  Наступний матеріал
  Президент звільнив командувача Нацгвардії Аллерова
  Loading...

  Керівника "РИА Новости-Украина" залишили під вартою до кінця року

  Справа керівника "РИА-Новости Украина": Вишинському продовжили арешт

  Вишинському повідомили про нову підозру

  Вишинський відмовився від українського паспорта й звернувся до Путіна

  Суд обрав запобіжний захід керівнику "РИА Новости Украина" Вишинському

  Держзрада редактора "РИА Новости-Украина": в РФ чекають припинення кримінального провадження після інавгурації Зеленського