Facebook/Володимир Гройсман

Кабмін готовий розпочати повноцінну реформу системи охорони здоров'я – Гройсман

  У планах уряду – запровадження страхової медицини

  Уряд готовий розпочати найближчим часом повноцінну реформу системи охорони здоров'я в Україні і незабаром презентує відповідні пропозиції. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час стратегічного міжвідомчого форуму "Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога", повідомляє прес-служба уряду.

  "Маємо сприймати реальний стан справ в охороні здоров'я як виклик, на який ми маємо дати ефективну і адекватну відповідь. ... Стан системи охорони здоров'я в країні є жахливим. Він не влаштовує ні тих, хто працює у системі, ні тих, хто звертається за медичною допомогою... Уряд готовий до прийняття відповідних рішень. Ми найближчим часом з урахуванням обговорень вийдемо з пропозиціями щодо провадження реформи охорони здоров'я у нашій країні", – заявив Володимир Гройсман.

  Також, за його словами, потребує об'єктивної оцінки праця медичного персоналу. "Ми маємо чітко зрозуміти, що той, хто надає кваліфіковану медичну допомогу, має отримати якісну заробітну плату", – зауважив Гройсман.

  Читайте також: Страхова медицина та зарплати лікарів у 35 тисяч: що передбачає проект МОЗ

  У цьому контексті прем'єр-міністр наголосив, що пропозиції щодо моделі реформи мають бути широко обговорені та отримати консенсус всередині середовища – тоді вони будуть швидко прийматися та реалізовуватися. Голова уряду закликав представників місцевого рівня, експертного середовища, парламенту об'єднатися навколо необхідності зміни системи охорони здоров'я. 

  Прем'єр-міністр підкреслив: "Для уряду, для мене особисто зміна системи охорони здоров'я є одним із найважливіших пріоритетів".

  Нагадаємо, уряд прийняв рішення про запровадження системи референтного ціноутворення та механізму реімбурсації на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року, що дозволить досягнути справедливих цін на ліки в Україні. Також заплановане зростання заробітної плати лікарів на 20%. З урахуванням збільшення удвічі мінімальної заробітної плати у 2017 році, в середньому медичні працівники отримають більше на 30%.

  Попередній матеріал
  На позиції поблизу Кримського прибула колона російських військових – армійці
  Наступний матеріал
  Парубій закликав Генпрокурора та комітет ВР невідкладно вирішити "питання Новинського"
  Loading...

  Імунолог про вакцинацію: часто страхітливі міфи народжені самими ж лікарями

  Лікарня ім.Мечникова у Дніпрі запросила на роботу студентів з родин переселенців чи бійців АТО

  У Дніпрі лікарі відчайдушно борються за життя бійців, що зазнали поранень під Авдіївкою

  Медична реформа в Україні: Лікарні без фінансування не закриватимуть, а перепрофілюють – Супрун

  Колишнього чільника Запоріжжя визнали винним у "справі лікарів"

  Лікарі повідомили про стан заступника голови Херсонської ОДА: досі в реанімації