Марки
Марки 5 канал

Із чебуреками та айраном: "Укрпошта" колоритно презентувала нові марки

Читайте по-русски
"Укрпошта" не вперше випускає національні страви України на знаках

Надсилаю поштою українську ковбасу та кримськотатарський чебурек. Дві національні страви у конверт не помістяться, а от почесні місця на поштових марках, що презентувала "Укрпошта", вони посіли. Таким способом головна пошта країни продовжила розпочату 2018 року серію "Національні страви". Нинішні новинки з української та кримськотатарської кухні ввели в обіг на знак дружби між нашими народами. Презентацію провели смачно та колоритно – чебуреками пригостили всіх, хто придбав нові марки. На поштово-чебуречному заході побувала і журналістка "5 каналу".

Найсмачніша презентація марок – "Укрпошта" колоритно ввела в обіг поштові знаки "Українська ковбаса" та "Кримськотатарські чебуреки". Останні презентували з розмахом та кримською гостинністю. У центрі столиці облаштували маленький гостинний двір, і тих, хто придбав марку з листівкою, частували кримськими автентичними чебуреками.

"Це справжня марка присвячена кримським татарам і справжній чебурек – традиційний чебурек", – повідомив засновник гостиного двору "Старий Крим" Алімдар Білялов.

Засновник куточка Криму у середмісті столиці Алімдар Білялов – кримський татарин. Окупований півострів залишив після 2014 року, але традиції і смаки національної кухні завжди з ним. Ще більше радіє, що кримськотатарському чебуреку виділили почесне місце – на поштових марках, адже вважає цю страву історичною.

"Правильний кримськотатарський чебурек може бути приготований тільки кримськими татарами. З давніх давен передається і є велика історія в цьому чебуреці. Споконвіку передається, ми не переробляли його, такий який він був. Справжній", – додав Алімдар Білялов.

Частувати всіх присутніх автентичними чебуреками взявся і кримець Алім. Він куховарить понад три років у столиці і своїми кулінарними здібностями завдячує пращурам із Криму. Каже: чебуреки, приготовані киримли, мають унікальний смак.

Нагадати про особливість кримськотатарської кухні допоможуть і поштові марки, презентовані в автентичній атмосфері. "Укрпошта" не вперше випускає національні страви України на знаках – до цього були "Київський торт" та "Котлета по-київськи", нині гастрономічний ряд поповнився українською ковбасою та кримськими чебуреками. Останні випустили в підтримку та на знак дружби з корінним народом Криму.

"Ми єдина країна підтримуємо різноманітні кухні і під час святкування найважливішого мусульманського свята ми випускаємо цю марку, як ми дуже сподіваємося, потрапить в Крим. Зображено чебурек, айран та гранат", – наголосив директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

Відчути один зі смаків півострова могли і відвідувачі презентації. Тих, хто придбав нові поштові знаки, частували традиційним чебуреком та айраном – літнім охолоджувальним кисломолочним напоєм. Тираж кожної з двох нових марок становить 130 тисяч примірників, вартість однієї – 9 гривень. До них укупі випустили і конверти з таким самим зображенням національних страв. Автори поштових знаків переконані: листи з новими марками вже сьогодні полетять до своїх адресатів на окупований півострів. Аби вкотре наголосити: Крим – це Україна!

Олена Рибінська, Микола Довгий, "5 канал"

Читайте також: "Це тонкий тролінг сусідів": в "Укрпошті" пояснили, чому презентують марки про ЗСУ саме 23 лютого

Попередній матеріал
Щеплюють усіх охочих: як в Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19 – сюжет
Наступний матеріал
"Бажання волі сильніше за страх": як 7 років тому Рубіжне звільняли від російських окупантів – сюжет
Loading...

Без довжелезних черг на "Укрпошті": де українці отримуватимуть пенсію з 1 вересня

В Укрпошті та Новій пошті розповіли, як працюватимуть на свята

"Укрпошта" перенесла презентацію марок про Збройні сили з 23 лютого

"Це тонкий тролінг сусідів": в "Укрпошті" пояснили, чому презентують марки про ЗСУ саме 23 лютого

На рівні Танзанії: у 40% українців досі немає банківського рахунку – Смілянський

Пенсіям – бути: "Укрпошта" не бойкотуватиме виплати пенсіонерам на початку року