Діагностика допомагає виявити серйозні хвороби на ранніх стадіях та збільшує шанси на одужання, проте є такі різновиди цієї галузі, котрі не мають жодного наукового підґрунтя, натомість витрачають кошти пацієнтів та марнують дорогоцінний час, повідомила на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Іридодіагностика – одна із таких псевдонаук. Відповідно до її постулатів, кожна частина тіла пов'язана з певною зоною на райдужній оболонці ока.
"Однак відомо, що структура райдужки формується під час внутрішньоутробного розвитку та фактично не змінюється протягом життя. А візуальні прояви, які "діагности" помічають на оці, можуть виникнути через пошкодження капіляру або ж може мати місце візуальний прояв хвороби ока. Але ці зміни аж ніяк не пов'язані з хворобами інших систем організму", – зазначила Супрун.
Проте найнебезпечнішим є те, що іридодіагности навіть ставлять діагнози та формують лікування. Причому хвороби не стосуються власне ока, діагностуються й інші хвороби, для призначення лікування яких потрібні фахові знання.
Як повідомляв 5.UA, висока смертність в Україні пов'язана із серцево-судинними захворюваннями, повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.