Еміне Джапарова
Еміне Джапарова
5 канал

Взяли на озброєння британський досвід: Джапарова про новітню практику страткому в Україні

Практика стратегічних комунікацій – єдина можлива практика дотримання інформаційної безпеки в умовах демократичних суспільств, наголошує Еміне Джапарова

Доктрина інформаційної безпеки, підписана Президентом, містить абсолютно нову для України практику – практику стратегічних комунікацій (стратком). Що вона передбачає, в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" розповіла т.в.о міністра інформаційної політики Еміне Джапарова. 

"Практика стратегічних комунікацій – єдина можлива практика дотримання інформаційної безпеки в умовах демократичних суспільств. У репресивних державах, в авторитарних, дуже легко, насправді, забезпечити інформаційну безпеку. Дуже легко – рішенням однієї людини. Рішенням купки людей, які за закритими дверцями приймають рішення і повністю монополізують простір, де птаха без їх відома не зможе пролетіти. Іноді це нам видається як ефективний результат, хоча, насправді, це не є ефективний результат, а є наслідком того, що в цій країні приймає рішення певна купка людей", – пояснила Джапарова.

На противагу цьому стратегічні комунікації в демократичних суспільствах – справа більш делікатна. Тут вибудувати її набагато складніше, ніж у репресивних державах, наголошує т.в.о міністра інформаційної політики.

Читайте також: Росія "озброїлася" новою пропагандистською стратегією 4F – подробиці

"Стратком складається з урядових комунікацій, кризових комунікацій. Якщо взяти рамку урядових комунікацій, то це політика "єдиного голосу". Бренд України, який презентувало днями Міністерство інформаційної політики, – це є спроба рухатися в рамках створення практики урядових комунікацій, коли держава має хоча б візуально єдину форму того, як вона себе презентує. Якщо говорити про меседжі або комунікацію, ми пропонували британський досвід. Сьогодні найпотужнішою країною з практикою стратегічних комунікацій є Британія", – сказала Джапарова.

Що такого збудували стосовно комунікацій британці, та як це має запрацювати в Україні – дізнайтеся у відео:

Попередній матеріал
Розібрали до цеглинки: де і як навчаються учні Васильківської школи, що обвалилася в 2016-му
Наступний матеріал
Луценко анонсував нові подання щодо зняття недоторканності з трьох нардепів