armyua.com.ua

Грицак: У Гаазький суд передані тисячі сторінок доказової бази того, що РФ фінансує тероризм

Україна ініціювала позов до Міжнародного суду ООН щодо підтримки Російською Федерацією тероризму на сході України

Тисячі сторінок доказової бази щодо того, що РФ фінансує тероризм на сході України, передані в Міжнародний суд ООН. Про таке зявив на брифінгу в Києві голова СБУ Василь Грицак.

"Як ви знаєте, Україна ініціювала позов до Міжнародного суду ООН щодо підтримки Російською Федерацією тероризму на сході нашої країни. Ми передали тисячі сторінок документів, документальних доказів злочинів РФ на Донбасі і в Криму", – сказав Грицак.

За його словами, "всі документи свідчать, що вищим керівництвом РФ розгорнута цілеспрямована широкомасштабна робота будь-яким чином знищити Українську державу".

Він зауважив, що йдеться, зокрема, про спроби знищення шляхом безпосередньої участі ЗС РФ у бойових діях на Донбасі, окупації Криму, штучній інспірації російськими спецслужбами суспільно-політичних конфліктів в Україні, зухвалу інформаційну агресію, фінансування тероризму, зокрема надання озброєння.

Грицак при цьому наголосив, що, попри оприлюднені документи, а також конкретні факти затримання кадрових російських військових (Володимир Старков, Євген Єрофєєв, Олександр Александров), російські офіційні особи продовжують заперечувати ці факти.

Як повідомляв 5.UA, 6-9 березня 2017 року в Міжнародному суді ООН у Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. Позов Україна подала 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН, аби притягнути Росію до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

Нагадаємо, Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій – Конвенції про запобігання фінансування тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації – та вимагає від РФ припинити фінансування терористів на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Повний арсенал доказів": що залишили ворожі диверсанти після бою у Красногорівки – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Біля Майорська від підриву на вибухівці загинув один український боєць – речник Міноборони
Наступний матеріал
Голова СБУ: Затриманий на Донбасі військовий РФ Агєєв саме зустрічається з матір’ю
Loading...

Голова СБУ: У травні голова РФ розкритикував Суркова за провал операції з дестабілізації в Україні

Голова СБУ: Затриманий на Донбасі військовий РФ Агєєв саме зустрічається з матір’ю

Брифінг голови СБУ Василя Грицака щодо протидії російській агресії – відео

Єльченко передав генсеку ООН звернення МЗС щодо ескалації конфлікту на Донбасі

"Єдиний реальний механізм": Тука розповів про альтернативу військовому поверненню ОРДЛО

На Одещині ветерани АТО виграли грант ООН на придбання сільгосптехніки – сюжет