5 канал

На Одещині ветерани АТО виграли грант ООН на придбання сільгосптехніки – сюжет

Надалі демобілізовані бійці планують розширювати кооператив, щоб вирощувати не тільки агрокультури, а й розводити худобу

З поля бою – на битву за врожай. Демобілізовані військовослужбовці Одещини виграли європейський грант на придбання сільгосптехніки на понад півмільйона гривень. Вже придбали трактор, косарку та прес-підбирач. Кажуть, фермерство не лише допомагає адаптуватися до мирного життя, а й розвивати рідне село.

Ігор Соболь на передовій служив рік. 2014-го воював поблизу Мар'їнки у складі 28-ї механізованої  бригади. За рік демобілізувався і повернувся до рідного Лиманського району. Тепер замість бойової - опановує сільгосптехніку. Вступив до кооперативу ветеранів АТО. Разом із побратимами він оброблятиме землю, яку виділила держава.

Чоловік каже: "Є землі. До сих пір обробляли і здавали в оренду. Зараз з'явилася можливість, ось будемо своєю технікою її обробляти. Перший час вирішили зупинитися на вирощуванні трав. Багаторічних трав. Уже придбана косарка, їде, прес-підбирач".

У кооперативі 21 ветеран АТО. Разом вони шукають спонсорів та беруть участь у грантових програмах. Після вдало обґрунтованого бізнес-плану отримали гроші на нову техніку.

Координатор грантового проекту ООН Ганна Білявська розповідає: "Пріоритет віддали цій громаді, бо тут дуже швидко об'єдналися люди. Це хлопці, які живуть в довколишніх селах, які хочуть тут жити, працювати".

Техніка коштувала майже 900 тисяч гривень. 80% оплатили спонсори, решту виділили з районного бюджету. Ветерани АТО кажуть, працюючи пліч-о-пліч із побратимами, вони не лише поповнюють бюджет села, а й адаптуються до мирного життя.

Віктор Магурян, демобілізований військовий ЗСУ, каже: "З одного боку виходить, що війна – це погано, а з іншого – там сильно дружать хлопці. Якщо вже подружилися, це вже на все життя".

А голова громадської організації "Ветерани АТО Лиманщини" Володимир Калюжний наголошує: "Я вважаю, що кращої адаптації ніж таке економічне стимулювання, спілкування один з одним, спільна робота. Кращої адаптації бути не може".

Надалі демобілізовані бійці планують розширювати кооператив. Хочуть не тільки вирощувати агрокультури, а й розводити худобу. Чекають, що до роботи також долучаться й інші побратими.

 

Дмитро Долматов ,Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У сукнях та на підборах: модниці влаштували дівич-велопробіг центром Києва – відео
Наступний матеріал
На Донбасі бойовики з танків гатили по шахтах Бутівка та Невельському
Loading...

В Одесі відкрився 8-ий міжнародний кінофестиваль

Аби зібрати гроші на спортивний протез, ветеран АТО пробіг на протезі звичайному марафон у 2 км

В Одесі для дозаправки сіли конвертоплани морської піхоти США

Sea Breeze-2017: до України прилетіли унікальні конвертоплани Osprey армії США – вражаючі фото

Видовищні міжнародні навчання Sea Breeze-2017: що відбувалось в Одесі – фоторепортаж

Порошенко ініціює створення Міністерства з питань ветеранів