Комітет виборців України / Facebook

Громадські активісти виявили факти підкупу виборців напередодні виборів до ОТГ

  Порушення зафіксовані у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях

  Активісти руху проти політичної корупції "Під контролем" виявили факти підкупу виборців напередодні виборів до ОТГ, які відбудуться 29 квітня. Такі порушення зафіксовано у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях, повідомляє "Мост".

  Зокрема, у Знамянському районі Кіроворградської області у Дмитрівській сільській ОТГ представники ВО "Батьківщина" обіцяють від 100 до 200 грн. винагороди за голосування за кандидата на голову ОТГ. Інформацію було передано до Служби безпеки. Працівниками СБУ затримано автомобіль, на якому ймовірно розвозили кошти.

  У Олександрійському та Знамянському районах в Новопразькій селищній ОТГ також представниками ВО "Батьківщина" було організовано схему по залученню агітаторів, які роздавали агітаційну продукцію "Батьківщини", пропонували виборцям винагороду в розмірі від 400 до 800 грн та складали відповідні списки. За тиждень до дня виборів агітатори почали розносити кошти в розмірі 200 грн по кожному домоволодінні згідно зі списками. 25-26 квітня було зафіксовано роздачу 100 грн особам, які планують голосувати на дому. Дані про осіб, які розносили кошти, передані до органів Національної поліції та СБУ.

  Крім того, в Любашівському районі Одеської області в Любашівській селищній ОТГ представники тієї ж партії ВО "Батьківщина" пропонують 600 грн за голос. Гроші пропонують у три етапи:

  1-й: аванс 200 грн. за два тижні до дня виборів;

  2-й: аванс 200 грн. за 2-5 днів до виборів;

  3-й: 200 грн. після дня голосування.

  Така ж ситуація спостерігається і в Окнянській селищній ОТГ Окнянського району Одеської області.

  У Заставнінській міській ОТГ Чернівецької області представники партій "Народний Рух України", "Радикальна партія" Олега Ляшка та "Самопоміч" роздають продуктові набори орієнтовно вартістю у 300 грн. Натомість у Новорайській сільській ОТГ Бериславського району Херсонської області представники "Аграрної партії" ходять по дворах будинків та пропонують продуктову допомогу (еквівалент 200 грн).

  Крім того, у Торчинській селищній ОТГ Луцького району Волинської області представники "Аграрної партії" України організували масову роздачу потенційним виборцям курчат та комбікорму.

  У Новоукраїнській сільській ОТГ Більмацького району Запорізької області представники ВО "Батьківщина" та "Радикальної партії" роздають продуктові набори. Також продуктові набори роздають агітатори "радикалів" у Лозно-Олександрівській селищній ОТГ Білокуракинського району Луганської області.

  У Олександрівській селищній ОТГ Олександрівського району Донецької області за підтвердженою інформацією, яка засвідчена працівниками СБУ, представники партії "Наш Край" роздають 400 грн кожному виборцю, а представники ВО "Батьківщина" роздають медикаменти.

  Попередній матеріал
  61 ворожий обстріл за добу в АТО: четверо українських воїнів поранені, троє травмовані
  Наступний матеріал
  Кількість загиблих внаслідок ДТП у Кривому Розі цієї ночі зросла: у лікарні померла ще одна людина

  Під Радою активісти вимагали скасувати виборче право часів Януковича

  Подати пояснення і зауваження: НАЗК викликало "на килим" омбудсмена Денісову

  "Москва, що палає, та ріки крові": відомий російський адвокат спрогнозував зміну влади в РФ

  Бюро ПАРЄ відмовило у дебатах з "українського питання" – яка причина

  Гройсман заявив, що братиме участь у парламентських виборах-2019

  Колючий дріт, сльозогінний газ і шумові гранати: у Вірменії масові протести