ПАРЄ
ПАРЄ fakty.ictv.ua

Бюро ПАРЄ відмовило у дебатах з "українського питання" – яка причина

Сьогодні мали відбутися дебати щодо "виборів Путіна" в анексованому Криму

У Страсбурзі 23 квітня розпочалась сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Делегати ПАРЄ протягом кількох днів порушуватимуть суспільно важливі теми – здебільшого йтиметься про європейську безпеку та захист прав людини.

Сьогодні мали відбутися й дебати з українського питання – щодо виборів президента Росії в анексованому Криму. Водночас, "5 каналу" член Постійної делегації у ПАРЄ повідомив: бюро Асамблеї у дебатах відмовило.

Внести це питання на обговорення закликав член постійної делегації від України Олексій Гончаренко. Однак, голосів забракло. 61 дипломат висловився "за", 72 - "проти". Дебати щодо незаконних виборів на українському півострові мали відбутися згідно з розкладом, утім, бюро їх скасувало.

"На Бюро зусиллями "лівих" було протягнуто інше питання, а наше питання не перемогло, не вистачило два голоси. Українське питання буде розглядатися, коли буде піднято питання гібридної війни. Українське питання буде розглядатися будь-коли, коли ми зможемо протягнути якісь дебати, які будуть мати до цього відношення. Також стовідсотково на Human Rights і на всіх цих репортах, де буде згадуватися Україна", – прокоментував член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Борислав Береза.

Зазначимо, що ПАРЄ засідатиме до п'ятниці, 27 квітня. Сьогодні ж із промовою виступатиме президент Асамблеї Мікеле Ніколетті. Крім того, заплановані й невідкладні дебати, зокрема, щодо зростання антисемітизму, ісламофобії та ксенофобії в Європі. Також ітиметься про реформування механізму Конвенції з прав людини. Дебати у ПАРЄ розпочнуться о 12:30 за київським часом.

Нагадаємо, 21 березня Україна подала заявку на дебати в ПАРЄ щодо "виборів Путіна" у Криму. 

Довідково: 18 березня 2018 року у Росії провели вибори президента – влаштували їх там у річницю анексії Криму. Дільниці розмістили і в окупованому Криму.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Дмитра Гуцуляка – відео
Наступний матеріал
Депутати проти журналістів: хто переміг у благодійному футбольному двобої