Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

"Рахували при свічках": Айвазовська розповіла про порушення на виборах до ОТГ

В "Опорі" відзначають, що волевиявлення відбувалося у доволі напружених умовах через заяви певних політичних партій про тиск та погрози на адресу їхніх представників

Правоохоронці повинні якнайшвидше розслідувати та дати правову оцінку нападу на виборчу дільницю у селищі Майське на Дніпропетровщині. Про це заявили у громадянській мережі "Опора".

Під час прес-конференції координатор виборчих програм Ольга Айвазовська назвала цей випадок трагедією. Загалом же виборчу кампанію у територіальних громадах назвали конкурентною. Однак процес виборів минув не без проблем.

"Мали місце проблеми на виборчих дільницях. Зокрема, що стосується охорони бюлетенів – належної їх охорони під час транспортування на ДВК. Ми ці проблеми виявляли ще до дня голосування. Частково були відтерміновані завершальні етапи друку виборчих бюлетенів відповідними друкарнями, у зв’язку з чим потім були проблеми із неповнотою змісту бюлетенів або типографського браку", – розповіла координатор ГМ "Опора" Ольга Айвазовська.

Водночас у громадянській мережі зазначили: 99% ДВК у належний спосіб організували підрахунок голосів та оголошення результатів місцевих виборів до об'єднаних територіальних громад.

Загалом явка склала 48%, що є високим показником. Утім, волевиявлення відбувалося в доволі напружених умовах через заяви деяких політичних партій про тиск та погрози на адресу їхніх представників. Нині з цього приводу збирають задокументовані факти.

Не минулося й без технічно-організаційних проблем. Від традиційних помилок у бюлетенях аж до відсутності електропостачання на деяких дільницях у західних та південних регіонах.

"Відповідні погодні умови призвели навіть до виключення світла на деяких ДВК, хоча це не призвело до зриву голосів або невстановлення результатів голосування громадян. У нас є відео та значна кількість фотофактів, де при свічках або ліхтариках комісія продовжувала робити свою роботу", – зазначила Айвазовська. 

Нагадаємо, 29 жовтня в Україні відбулись вибори до об'єднаних територіальних бригад. Не минулося і без інцидентів. Так, зо два десятки осіб увірвалися в приміщення ДВК в селищі Майське (Дніпропетровщина), побили вікна та пошкодили майно. Також вони пожбурили й кілька димових шашок, після чого втекли з місця нападу. Загалом же станом на зараз поліція відкрила 10 справ через порушення під час волевиявлення.

Попередній матеріал
"Деревопад" на Яблунецькому перевалі: у ДСНС розповіли, як зима прийшла на Закарпаття
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляція завершена
Loading...

Підкуп виборців та інше: скільки проваджень поліція відкрила через вибори в ОТГ

Підсумки участі партії "БПП "Солідарність" на виборах в ОТГ – відео

Напад на виборчу дільницю на Дніпропетровщині: поліція зловила 24 людини зі зброєю