dialog.ua

"Переконлива перемога": БПП лідирує на виборах об'єднаних територіальних громад

Партія "БПП "Солідарність" здобула переконливу перемогу на виборах ОТГ, її кандидати перемогли більш ніж у половині громад

Так, за результатами паралельного підрахунку голосів, проведеного партійними штабами, 108 переможців, або 53,73%, переможців на посади голів ОТГ – висуванці, члени партії або кандидати, які йшли за підтримки партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Наразі жодна інша політична сила не наближається до цього результату.

Попередньо кандидати від "Батьківщини" лідирують у 10 ОТГ, "Аграрної партії" – у 5 ОТГ, партії "Наш край" – у 5 ОТГ, "За конкретні справи" – у 3 ОТГ, "УКРОП", "Радикальна партія" та "Сила людей" – по 1 ОТГ.

При цьому представники "БПП "Солідарність" перемогли у переважній більшості регіонів.

Зокрема, у Донецькій області партія "БПП" показала 100% результат. В обох ОТГ, де відбувались перші вибори, перемогли її кандидати. А от найбільше громад кандидати від "БПП "Солідарність" очолять у Дніпропетровській області – 17, Волинській області – 12, Черкаській – 8, Вінницькій – 7, Харківській – 7, Івано-Франківській – 7, Львівській – 7.

На певних ділянках кандидати від "БПП "Солідарність" перемагають з великим відривом від конкурентів. Зокрема, у Ланнівській ОТГ на Полтавщині кандидат від БПП Костянтин Удовиченко переміг з результатом 79,5%. У Нижньодуванській об’єднаній громаді (Сватівський район) кандидат на посаду голови громади від партії "БПП Солідарність" Віталій Росляк отримав 60%. В Олешинській сільській громаді на Хмельниччині Віталій Осядлий, член партії "БПП "Солідарність", отримав понад 70 % голосів виборців.

Рейтинг партії солідарність на виборах

Крім того, партія "Блок Петра Порошенка" також отримує перемогу у виборах депутатів новостворених об’єднаних громад. За результатами підрахунку половини бюлетенів, партія отримує не менше 600 депутатських мандатів.

"Реформа децентралізації, яку ініціював Президент, вже дає свої результати по всій країні. І ці історії успіху громад, які вже об’єдналися, були найкращою агітацією на цих виборах. Саме тому ми перемогли. Люди підтримують децентралізацію, тому що це конкретні гроші для розвитку громад і конкретні проекти", – зазначив керівник фракції партії "БПП" Артур Герасимов.

"Кандидати від партії "БПП "Солідарність" йшли на вибори з гаслом підтримки реформи децентралізації. Їхня перемога означає, що виборці підтримують реформу децентралізації влади, ініційовану Президентом Порошенком", – прокоментував попередні результати керівник Секретаріату партії Максим Саврасов.

Інші голоси виборців розподілились таким чином: ВО "Батьківщина" – 520, Аграрна партія – 221, "Наш край" – 102, Радикальна партія – 93, УКРОП – 154, Опозиційний блок – 25, ВО "Свобода" – 58, "Самопоміч" – 63, "Відродження" – 22, Народний фронт – 22, 725 – депутати-самовисуванці.

Загалом же 29 жовтня обирали 4506 депутатів ОТГ.

Попередній матеріал
У полоні дощу та снігу: через негоду в Україні без світла майже 400 міст та селищ
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA прес-конференцію мережі ОПОРА і засідання суду у справі про вбивство майданівця