пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Гройсман: Хочу забрати пенсії з рук політиків і передати в руки пенсіонерів

  Ухвалення реформи дозволить зняти політичні спекуляції навколо пенсіонерів та нарахування пенсій, переконаний Прем'єр

  Ухвалення пропонованого урядом проекту пенсійної реформи є не тільки політичною, а й людською відповідальністю. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю Ліга.net

  Гройсман нагадав, що проект реформи передбачає підвищення пенсій для 9 мільйонів пенсіонерів, збереження пенсійного віку, скасування оподаткування пенсіонерам, які працюють, відновлення соціальної справедливості для працюючих людей та подолання дефіциту бюджету Пенсійного фонду.

  "Проведення цієї реформи неминуче і необхідне. Пенсійна система країни взагалі перебуває під величезною загрозою. Так що це навіть не політична, це людська відповідальність: Президента, прем'єра, уряду, депутатів, фракцій, позафракційних депутатів, груп Парламенту. Треба приймати це рішення. А я після його прийняття готовий нести повну відповідальність за успішність впровадження реформи", - наголосив прем'єр.

  Він також додав, що ухвалення реформи дозволить зняти політичні спекуляції навколо пенсіонерів та нарахування пенсій.

  "Ви знаєте, що була дискусія навколо коефіцієнта нарахування пенсій: 1 або 1,35. Як було раніше? У державі була навмисне створена система заниження пенсії, щоб потім перед виборами використовувати її як інструмент: пенсії піднімали, тим самим купуючи голоси", - зауважив Гройсман.

  Він переконаний: "Фактично, пенсії були в руках політиків. Я хочу забрати пенсії з рук політиків і передати в руки пенсіонерів. Навіщо був потрібен коефіцієнт 1,35? Політики робили занижену базу пенсії і в ручному режимі цей коефіцієнт регулювали: більше, менше. Я кажу ні. Буде коефіцієнт 1, і стабільний. Але база буде не 1197 грн, а 3764 грн. Це буде чесно".

  Крім того, Прем'єр-міністр пропонує запровадити щорічне автоматичне оновлення пенсій та індексацію.

  "Ось це - завдання реформи. І я дуже хочу це зробити. Разом з Президентом, разом з Парламентом, разом з коаліцією, з політичними партнерами", - відзначив Гройсман.

  Він резюмував: "Що передбачає реформа? Відновлення справедливості - ми проводимо осучаснення пенсій. Друга позиція – жодного підвищення пенсійного віку.  Третє - за 7-10 років повністю ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду".

  Попередній матеріал
  Березюк погрожує заявою в СБУ журналісту "5 каналу" за "незручне" запитання
  Наступний матеріал
  Прес-конференція "Стратегія і тактика культурно-просвітницької роботи на Донбасі" – трансляція завершена
  Loading...