Дерев'яні написи із різними побажаннями, патріотичною символікою - це робота Златослави. Кримчанка от уже майже три роки живе на ТернопІллі і заробляє тим, що створює ексклюзивні вироби з дерева. Має спеціальний комп'ютеризований верстак, який надали донори. Він робить основу, решта - ручна робота.
"Накладки на меблі робимо, церковну продукцію- ікони, хрести", - зазначає майстер із різьблення по дереву Златослава Папарига.
З одного кінця країни в інший переїхав Владислав. Дончанин нині в Ужгороді шиє шкіряні вироби на замовлення. Зазначає, що раніше займався пошиття виробів зі шкіри, але тільки якості хобі. Щоб хобі швидше приносило гроші, Владиславу допомагає син Ернест. Разом працюють на обладнанні, яке отримали як грант.
Свою історію співпраці з Міжнародною організацією з міграції розповідає нинішня мешканка Одеси Наталія. Війна змусила її поміняти роботу в автобізнесі і розпочати власну справу. Спочатку спеціальну піч орендувала, а потім отримала необхідне обладнання від міжнародної організації. Її гранолу замовляють по всій Україні.
Надавати гранти на відкриття чи розвиток бізнесу розпочали ще 10 років тому, але після початку війни, програму переорієнтували саме на вимушених переселенців. 5,5 тис. людей скористалися такою пропозицією. Героями їх називає голова представництва в Україні.
"Вони змушені були тікати від конфлікту на сході або змушені були мігрувати деінде. І навіть коли справи були не такі вдалі, вони продемонстрували стійкість та героїзм українців", - наголосив голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.
Фінансують цю грантову програму уряди Японії, Норвегії, Канади, Ірландії, Швеції, Британії, США. Послу Сполучених Штатів Марі Йованович учасники форуму підприємців-переселенців подарували свої вироби.
Даря Феденко та Василь Дендін, "5 канал".