5 канал

Аби не стати селом-примарою, мешканці Хмельниччини запрошують до себе переселенців

Щоб оживити напівпусте село, місцеві вирішили запросити до Вовківців вимушених переселенців з Донбасу

Кількість сіл, які існують лише на папері, в Україні щороку зростає. Щоб не перетворитися на чергове село-примару. мешканці Вовківців, що на Хмельниччини, запрошують до себе на проживання переселенців з Донбасу. Для цього створили усі умови – зокрема, знизили до мінімуму ціни на порожні хати, яких у селі із півсотні. Куди запрошують переселенців, бачили кореспонденти "5 каналу".

Тихо, спокійно... та порожньо. Ще років 10 тому в селі Вовківці вирувало життя. Нині зі ста хат, більше половини порожні. Селяни пояснюють, що люди середнього віку подалися до райцентру, а молодші виїхали за кордон.

Щоб оживити село, місцеві вирішили запросити у Вовківці переселенців. Кажуть, і людям допоможуть, і село відродять. Зізнаються відверто, працювати доведеться багато. Кожна хата має щонайменше 25 соток землі. А ще тут є ферма, садочок та школа. Усе, щоб люди, які бачили війну, могли собі повернути повноцінне мирне життя, кажуть чиновники. Та й ціни на житло від кількох тисяч гривень.

"Надаємо допомогу, крім пільг, в працевлаштуванні, надаємо гуманітарну допомогу, при необхідності працює з дітьми психолог Центру соціальних служб, співпрацюємо з волонтерами, які допомагають адаптуватися", – звітує голова Шепетівської РДА Роман Підопригора.

Ідею запросити переселенців вовківчани перейняли від сусідів. У Білокриниччі вже третій рік живе родина Дмітрієвих. Від війни тікали з окупованого Луганська. Вже на Хмельниччині народили дівчинку і знову чекають на поповнення. "Було важко усвідомлювати, що туди вже не повернемося. Хоча надії якісь були, що коли-небудь повернемося, а зараз вже все. По закінченню 3-4 місяців я зрозумів, що це буде нереально, тому що там все гірше і гірше ставало", – розповідає Олександр Дмітрієв.

Варвара Гляс, Олександр Музика, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ проводить обшуки в офісах "Яндекс" у двох містах України
Наступний матеріал
Прес-брифінг голови ВККСУ Сергія Козьякова – трансляція завершена
Loading...

Вік спорту не завада: у Вінниці організували безкоштовний фітнес для пенсіонерок

ГУР: в ОРДЛО оголосили спецпризов без урахування віку та здоров’я

Словесна перепалка в Дніпрі закінчилася пораненням з травматичної зброї – поліція

Антиконтрабандна операція СБУ викликала "серйозний резонанс" у керівництві "ДНР" – ІС

Димові шашки, петарди, бійка: як в Одесі домагалися скасування концерту Лободи – відео

Порядок у обстріляній Красногорівці охоронятиме КОРД – Аброськін