19 травня бійці колишньої 51-ї окремої механізованої бригади (нині 14-та механізована бригада) з міста Володимир-Волинський провели акцію біля будівлі Генеральної прокуратури України, повідомляє прес-служба відомства. Вони вручили представнику прокуратури звернення щодо закриття кримінальних проваджень стосовно військовослужбовців цієї бригади, які розслідуються військовою прокуратурою Луцького гарнізону.
У відповідь прес-служба ГПУ повідомила: питання дотримання прав військовослужбовців, у тому числі зазначеного з’єднання, перебуває на особистому контролі генпрокурора. У перший день своєї роботи на новій посаді Юрій Луценко "доручив Головній військовій прокуратурі та військовій прокуратурі Західного регіону об’єктивно розібратися із ситуацією, що склалась, та прийняти законне рішення у найкоротші строки".
Як результат – на сьогодні слідчі виявили підстави для припинення кримінального переслідування проти майже 150 осіб з 51-ї окремої механізованої бригади, які притягувались за звинуваченнями в ухиленні від військової служби, однак розслідування цих фактів не підтвердило.
Для прийняття такого рішення стосовно інших військовослужбовців 51-ї бригади, які досі перебувають у розшуку, прокуратурі необхідно отримати від них пояснення щодо причин самовільного залишення місця служби.
Тому прес-служба ГПУ виступила із закликом до військовослужбовців, які розшукуються правоохоронними органами за ухилення від військової служби, з рекомендацією добровільно звернутися до найближчої військової прокуратури із зізнанням та поясненням причин відсутності на військовій службі.
"Тільки завдяки отриманим від вас даним, на підставі Закону можливо буде прийняти рішення щодо припинення кримінального переслідування або, за наявності підстав, призначення покарання, не пов’язаного із позбавленням волі", – підкреслено у повідомленні. Також бійців на час слідства обіцяють не брати під варту – за "відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів".
Нагадаємо, ГПУ почала відкривати справи про дезертирство проти бійців 51-ї бригади ще влітку 2014 року. В розпал бойових дій частина солдатів з’єднання, щоб уникнути загибелі, перейшла кордон з РФ – з їхніх слів, вони без зброї потрапили у ворожу засідку. За це військовослужбовців звинуватили у дезертирстві. Тоді ж розпочались акції на підтримку звинувачених бійців.