Дзеркало тижня

Посадовці Міноборони закупили непридатні для використання вертольоти на 13 млн грн – ГПУ

  Службові особи військової частини зазначені вертольоти прийняли до експлуатації

  Посадовці з Міноборони закупили непридатні для використання вертольоти, попередньо продані комерційній структурі як надлишкове військове майно. Про таке повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

  "Відповідно до державного контракту, укладеного між Приватним акціонерним товариством та Міністерством оборони України, для Збройних сил України закуплено вертольоти, які виявилися не придатними до використання у військових цілях і за своїм технічним станом та обладнанням взагалі не можуть виконувати завдання за призначенням. При цьому службовими особами військової частини зазначені вертольоти прийняті до експлуатації", – йдеться у повідомленні.

  Військовою прокуратурою Херсонського гарнізону Південного регіону України за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

  За даними ГПУ, у ході слідства встановлено, що ці ж вертольоти вже були реалізовані Міністерством оборони України зазначеному підприємству у 2010 році як надлишкове військове майно, непридатне до використання. Вказаними діями «спритних ділків» державі завдано збитків на суму близько 12,7 млн грн, а військовим посадовцям загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі.

  Як повідомляв 5.ua, міністр оборони України Степан Полторак відвідав одну з їдалень військовослужбовців 28-ї механізованої бригади і побачив там численні порушення. 

  Попередній матеріал
  "За шию в армію вже не женемо": Порошенко заявив про повне зупинення мобілізації
  Наступний матеріал
  У Києві для водіїв встановили "розумне" табло контролю швидкості

  Отруєння військових "Десни": дії можуть кваліфікувати як державну зраду – Марченко

  Полторак несподівано перевірив солдатську їдальню на Одещині і заявив про "суворе покарання" посадовцям

  Полторак розповів деталі реформи ЗСУ

  Полторак: Усі порушення щодо забезпечення ЗСУ мають розглядатися як злочини проти держави

  Полторак розжалував до рядового та звільнив заступника командира бригади ЗСУ за продаж озброєння

  5 канал - трансляція наживо