фото Кореспондент

Отруєння військових "Десни": дії можуть кваліфікувати як державну зраду – Марченко

У червні цьогоріч отруїлися майже 200 бійців навчального центру

Дії винних у масовому отруєнні військовослужбовців 169-го навчального центру "Десна" можуть кваліфікуватися як державна зрада. Про це повідомив начальник центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитро Марченко на брифінгу в середу, повідомляє "Укрінформ".

"Можу сказати, що те, що сталося, – дуже погано. Люди прийшли, щоб захистити Батьківщину, і натомість отримали таке до себе ставлення. Такі дії можуть кваліфікуватися як зрада, хоча остаточне рішення і кваліфікацію прийматиме прокуратура", – зазначив Марченко.

Марченко також нагадав, що у червні велика група військовослужбовців НЦ "Десна" у кількості близько 200 осіб потрапили до лікувальних закладів зі скаргами на отруєння та кишкові розлади.

За рішенням міністра оборони, очолюваний Марченком центр здійснив раптову перевірку військової частини, під час якої з'ясувалося, що для харчування військових використовувалися продукти низької якості, які до того ж зберігаються у невідповідних умовах. Зокрема, це стосується консервів, якість яких була в кілька разів нижча від стандартів за наявністю білків, вуглеводів та інших поживних речовин. Такі самі недоліки були виявлені у сухих пайках.

"Військова служба правопорядку наразі проводить розслідування інциденту. До кінця тижня результати цього розслідування будуть доведені до міністра оборони, який прийматиме рішення щодо покарання винних. Матеріали розслідування будуть передані в прокуратуру", - зазначив Марченко.

Дивіться також: Хто винен у поганій якості харчів для армії – розслідування

За даними ЗСУ, неякісні продукти постачала компанія "Візит", яка отримувала сертифікати якості від центру ветеринарного забезпечення Міністерства оборони. Як стало відомо, контракт на постачання продуктів вартістю 400 мільйонів гривень було укладено тривалістю на 1 рік.

Марченко також наголосив: "Ми не допустимо повторення подібних інцидентів у майбутньому і будемо проводити постійні перевірки якості продуктів. Всі потенційні фірми-постачальники мають про це добре знати".

Ситуацію прокоментував і радник Президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков. Зокрема, він зазначив, що відтепер розслідування буде проводитись стосовно кожного подібного факту. "Кожного разу, коли ми отримаємо сигнал про стягнення – винні будуть покарані", – написав він на сторінці у Facebook.

Facebook Юрія Бірюкова

 

Попередній матеріал
Ad Memoriam: Шеремет про сигнал України для Москви та Мінська
Наступний матеріал
Через 2 роки мовчання: "Голос Донбасу" заговорив в Авдіївці та Маріуполі
Теги:
Loading...

Експерт з військових питань – про можливість введення воєнного стану в Україні

Внаслідок обстрілу КПВВ "Станиця Луганська" поранено українського військового

Колишній атовець відкрив власне виробництво харчів

Хто винен у поганій якості харчів для армії – розслідування