Полторак розповів деталі реформи ЗСУ

  Міністр оборони та його заступники будуть цивільними особами

  Міністр оборони України Степан Полторак описав деталі прийнятого нещодавно Стратегічного оборонного бюлетеня. В інтерв’ю НВ міністр зазначив, що реформування Міністерства оборони буде завершено до кінця 2018 року. За цей час також має бути забезпечено демократичний цивільний контроль над Збройними силами України.

  За словами Полторака, після запровадження змін міністр оборони та його заступники будуть цивільними особами.

  Паралельно буде йти реформування Генерального штабу об'єднаного оперативного штабу, видів збройних сил, оперативних командувань. Їх приведуть у відповідність до стандартів НАТО.

  У цілому ЗСУ та Генштаб мають реформувати до 2020 року. "У першу чергу він (Генштаб) має бути переформатований до J-структури, яка існує у всіх країнах Альянсу", - розповів міністр оборони. J-структура - це прийнята в арміях країн НАТО система управління збройними силами, їх забезпечення і організації, яка дає можливість швидко і правильно приймати рішення.

  За словами міністра, для досягнення мети необхідно скоротити чисельність персоналу Міноборони та перерозподілити функціональні обов’язки.

  "Я свої повноваження віддав заступникам, на департаменти. Вони зараз по своїм напрямкам швидко приймають рішення", - розповів Полторак, додавши, що стратегічні рішення приймає міністр, а тактичні, які забезпечують життєдіяльність, пересування особового складу, приймає той керівник, який відповідає за цей напрямок діяльності.

  Нагадаємо, 6 червня президент Петро Порошенко підписав указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про Стратегічний оборонний бюлетень України". 

  Цей документ визначає шляхи досягнення цілей оборонної реформи, зокрема, щодо збільшення спроможностей сил оборони, активну участь у реалізації Спільної безпекової і оборонної політики Європейського Союзу та активне співробітництво з НАТО з досягненням критеріїв, необхідних для набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

  Попередній матеріал
  Порошенко: Україна розглядатиме зміни до Конституції щодо децентралізації тільки після встановлення безпечних умов на Донбасі
  Наступний матеріал
  Політолог: що буде з безвізовим режимом для України після Brexit

  Порошенко затвердив "Стратегічний оборонний бюлетень України"

  Порошенко: В Україні набув чинності Стратегічний оборонний бюлетень

  РНБО схвалила Стратегічний оборонний бюлетень до 2020 року