5 канал

Готується позов до Європейського суду з прав людини – Чубаров про заборону Меджлісу

Політик заявив, що рішення Верховного суду Росії загрожує політичним переслідуванням 2,5-3 тис. людей – усім членам Меджлісу різних рівнів

Народний депутат України та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив про підготовку позову до Європейського суду з прав людини проти Росії через рішення ВС РФ про заборону Меджлісу, про це він повідомив сьогодні, 30 вересня, під час брифінгу, передає УНІАН.

Чубаров повідомив, що позов має бути поданий найближчим часом – як тільки адвокати підготують необхідні документи. За словами голови Меджлісу, йдеться про грубе порушення одного з основоположних міжнародних актів – Декларації ООН про права корінних народів. Нардеп наголосив, що українська влада висловила жорстку позицію щодо рішення Верховного суду Росії та зазначив, що наразі очікується заява відповідних міжнародних правозахисних організацій.

Розповідаючи про діяльність Меджлісу в цих умовах, політик нагадав, що у квітні цього року було ухвалено рішення про координацію діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в умовах надзвичайного режиму, де було закріплено надання повноважень восьми членам Меджлісу і лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, якого рішенням уведено до складу особливої наради.

Читайте також: Півострів "обраних екстремістів" або кілька слів про наслідки заборони Меджлісу

За словами Чубарова, після вступу в силу рішення ВС РФ про заборону діяльності Меджлісу він не зможе у відкритий спосіб залучати до обговорення усіх рішень членів Меджлісу – це загрожуватиме їм ув’язненням на термін до 10 років. Водночас  політик наголосив: "Ніхто не зможе через заборону діяльності Меджлісу заборонити боротьбу кримських татар за свої права", та підкреслив, що тепер усі рішення будуть ухвалюватися в Києві.

Відповідаючи запитання журналістів, скільки членів Меджлісу покинули його лави через тиск окупаційної влади, Чубаров наголосив, що жоден, але "були і є випадки, коли люди фактично протиставили себе Меджлісу".  Він повідомив, що раніше було призупинено діяльність трьох членів цього представницького органу, а 22 вересня – ще трьох членів Меджлісу. Виключити їх зі складу Меджлісу неможливо, бо членство може бути припинено або у випадку смерті, або за рішенням Курултаю. Але в нинішніх умовах провести Курултай неможливо.

Наразі Чубаров не виключає, що російські окупанти можуть почати переслідувати членів Меджлісу за їх діяльність ще до набуття чинності рішення суду про заборону Меджлісу. "Ризик, загроза зараз безпосередньо нависла стосовно 2,5–3 тис. людей – це всі члени Меджлісу різних рівнів", – підсумував він.

Нагадаємо, напередодні Верховний суд Росії підтвердив заборону Меджлісу кримськотатарського народу, заявивши, що діяльність Меджлісу "становить загрозу безпеці держави і суспільству".

Попередній матеріал
Невідомі хакери атакували сайт Медіа РНБО
Наступний матеріал
Вишкіл на Яворівському полігоні: понад 1 тисяча резервістів відпрацьовують наступ військ

Півострів "обраних екстремістів" або кілька слів про наслідки заборони Меджлісу

Смедляєв повідомив про жахливі наслідки рішення РФ щодо заборони Меджлісу у Криму

"Пародія на правосуддя": заява Freedom House щодо заборони Меджлісу Верховним судом Росії

МЗС: вердикт російського суду про заборону Меджлісу був цинічним і прогнозованим

Порошенко прокоментував заборону Меджлісу у Криму: "Справа Сталіна живе"

Верховний суд РФ підтвердив заборону Меджлісу