Офіційний сайт Президента України

Порошенко прокоментував заборону Меджлісу у Криму: "Справа Сталіна живе"

  Глава держави зауважив, що лише смерть Сталіна врятувала євреїв СРСР від депортації, подібної тій, яку пережили кримські татари та інші етноси

  Президент Петро Порошенко жорстко відреагував на рішення Верховного суду РФ про заборону Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

  Він порівняв цю заборону із державною політикою СРСР за часів Йосипа Сталіна. Про це Президент заявив, виступаючи на заході, присвяченому 75-й річниці трагедії жертв Бабиного Яру в Києві, передає його прес-служба.

  "Сьогодні, у той самий день, коли ми вшановуємо пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, Верховний суд Росії ухвалив ксенофобське рішення про заборону Меджлісу. Так ось, справа Сталіна живе. Послідовники Вождя зберегли антисемітизм як елемент державної політики. Але замість політики фізичної ліквідації зробили ставку на знищення єврейської ідентичності, як такої", - заявив Порошенко.

  Глава держави зауважив, що лише смерть Сталіна врятувала євреїв СРСР від депортації, подібної тій, яку пережили кримські татари та інші етноси.

  Нагадаємо, 29 вересня Верховний суд Росії в Москві підтвердив заборону Меджлісу кримськотатарського народу, заявивши, що діяльність Меджлісу "становить загрозу безпеці держави і суспільству".

  Попередній матеріал
  Керрі: Величезна недовіра між США і РФ може зупинити обговорення врегулювання в Сирії
  Наступний матеріал
  На території Бабиного Яру відкриють меморіал Голокосту

  Політтехнолог щодо заборони Меджлісу Росією: "На жаль, Україна не має юридичних можливостей вплинути на це"

  Верховний суд РФ підтвердив заборону Меджлісу

  Заборона Меджлісу - злочин із ланцюга злочинів РФ проти України – МЗС

  Верховний суд РФ почав розгляд скарги щодо заборони Меджлісу в анексованому Криму