Ліга

Верховний суд РФ почав розгляд скарги щодо заборони Меджлісу в анексованому Криму

  Сторона захисту не вірить у позитивний вирок суду, оскільки ВС ще жодного разу не скасовував рішення про визнання організацій екстремістськими

  Верховний суд Російської Федерації почав розгляд скарги на заборону Меджлісу кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляє УНІАН.

  Як зазначається, на засідання суду прибули співробітники Посольства України в Росії, представник Єврокомісії в РФ і дипломати країн Євросоюзу. Біля будівлі суду посилені заходи безпеки. Зокрема, перед будівлею суду стоять два автобуси московського ОМОНу.

  Повідомляється, що засідання розпочалося із запізненням на 30 хвилин. Планувалося розпочати слухання об 11:00.

  Зазначимо, що представляти інтереси Меджлісу у Верховному суді РФ будуть юристи правозахисного центру "Меморіал".

  Як повідомив адвокат захисту Кирило Коротєєв, сподіватися на прийняття судом рішення на користь Меджлісу не варто. "Практика Верховного суду така, що він ще жодного разу не скасовував рішення про визнання організацій екстремістськими, і немає жодних надій, що це станеться цього разу", - сказав Коротєєв.

  Він вважає, що судді Верховного суду будуть швидше керуватись бюрократичною звітністю щодо боротьби з екстремізмом, ніж забезпеченням і захистом прав кримських татар. Крім того, правозахисник переконаний, що після сьогоднішнього рішення Верховного суду РФ в окупованому Криму розпочнеться нова хвиля репресій проти кримських татар. "Це означає, що будь-який член Меджлісу може бути підданий кримінальному переслідуванню. Членство в екстремістської організації саме по собі - це злочин згідно з російським правом, навіть якщо ви більше нічого не робите", - повідомив він. 

  Нагадаємо, Україна вже підготувала позов проти Росії до Євросуду про заборону Меджлісу.

  Як відомо, 26 квітня так званий "Верховний суд Криму" заборонив діяльність Меджлісу кримських татар на окупованому півострові. 

  Попередній матеріал
  У Києві поблизу ресторану прогриміло кілька вибухів
  Наступний матеріал
  Марія Бурмака: культура – це теж зброя

  Ми – не екстремісти: у Києві відбудеться масштабна акція на підтримку Меджлісу

  Репресії у Криму тривають: Умеров розповів про спробу дискредитувати Меджліс

  "Блискавичний суд": в окупованому Криму менш як за 20 хвилин засудили заступника голови Меджлісу

  Україна вже підготувала позов проти Росії до Євросуду про заборону Меджлісу