5 канал

Політтехнолог щодо заборони Меджлісу Росією: "На жаль, Україна не має юридичних можливостей вплинути на це"

Сьогодні, 29 вересня, Верховний суд Росії в Москві підтвердив заборону Меджлісу кримськотатарського народу

Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" зазначив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

"Ми мусимо констатувати, що Україна не має якихось юридичних можливостей зараз повпливати ні на російський суд, ні на ситуацію в Криму. Зараз все що відбувається у Криму, треба констатувати, що це зона відповідальності Росії і зона безвідповідальності Росії. Тут питання в першу чергу у правовому полі і в полі порушень прав людини, адже тут фактично мова йде про заборону органу – населення, яке є корінним на цьому півострові. І цей символічний акт доводить з якими намірами Росія зайшла на Кримський півострів. Вона не прийшла там наводити порядок, не прийшла збагачувати Крим, вона прийшла просто поставити свою жирну лапу на Крим", - наголосив Шлінчак.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Попередній матеріал
В НБУ назвали кількість ліквідованих банків у 2016 році
Наступний матеріал
Міністр оборони Польщі: агресивні дії Кремля в Україні є "зіткненням цивілізацій"

Верховний суд РФ підтвердив заборону Меджлісу

Заборона Меджлісу - злочин із ланцюга злочинів РФ проти України – МЗС

Верховний суд РФ почав розгляд скарги щодо заборони Меджлісу в анексованому Криму

Ми – не екстремісти: у Києві відбудеться масштабна акція на підтримку Меджлісу