росіяни
росіяни 5 канал

Готові вмирати за путіна і руський мір – чому рашисти так люблять війни

Читайте по-русски
У кінці 2022 року 41% росіян беззаперечно підтримували російсько-українську війну, ще 30 – імовірніше виступали за воєнні дії

Православ'я, самодержавність і народність – це три головні складові так званого російського світу, які росія прийняла ще за часів Петра Першого. На перший погляд, такий напрям розвитку мав би привести державу-агресорку до розвитку, проте за час російсько-української війни, окупанти проявили себе зовсім по-іншому. Наше мирне населення зазнавало і продовужує зазнавати грабувань, тортур, ґвалтувань. То яке воно, обличчя ворога? Що коїться в головах у росіян? І чому вони так люблять війни – розбиралася журналістка "5 каналу" Софія Норенко. 

Наприкінці 2022 року 41% відсоток росіян беззаперечно підтримували російсько-українську війну, ще 30 – імовірніше були за воєнні дії, ніж проти. Це підтверджують дані дослідницької організації "Левада-Центр". І лише 21% жителів росії проти вторгнення в Україну.

Для московитів війна – це одна з головних засад існування та демонстрації, на їхню думку, величі над іншими. Історик Василь Павлов розповідає: ідеологія російського світу зародилася ще понад 200 років тому і базувалася на трьох компонентах: православ'я, самодержавність і народність.

"І відповідно в його вже сучасному перекручені, то провослав'ям для руського стала Велика Вітчизняна війна на фоні якої вони сформували релігію, народністю – це став руський народ, який абсолютно повністю затирає прояви будь-яких інших народів, з яких складається рф. І самодєржавіє ми бачимо в особі володимира путіна – це повне нехтування будь-якими демократичними інституціями", – зазначає історик Василь Павлов.

Саме церква стала одним із перших інструментів, який допомагав владі насаджувати необхідні думки народу, зокрема, закладати кровожерливість і насильство як норму.

"Сформувалося в росії ще за часів Петра І, коли він повністю підім'яв під себе контроль над російською православною церквою. Там яскравим свідченням цього є головний храм збройних сил російської федерації, який навіть виконаний в такий стилістиці, що фактично це такий храм смерті", – зазначає історик Василь Павлов.

І своєї жаги до смерті росіяни не приховують, а постійно зловтішаються над кожним влучанням своїх снарядів у цивільну інфраструктуру України. 

"Найбільша кількість вбивств побутових якраз на рівні родич родича зарізав, да і вони ж вважають нас своїми рідними братами, молодшими чомусь, хоча Київ був коли ще на москві макаки пригали, але між тим, вони вважають себе старшими братами, тому вони нас ненавидять більше за інших, як тих хто зрадив сімейні цінності", – зазначає експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко.

Щоправда, сімейні цінності на росії залишилися десь далеко від прогресивного світу. Там досі чоловік цар і бог, а жінка не має права розкривати рота.

"І вони звикли до такого, бо подивись на їхній рівень комунікації у сім'ї, якщо у нас іде все одно якась любов. То у них як правило "бей бабу молотом, будет тебе золотом", бьет значит любит", "милые бранятся, только тешатся". Тобто оце йде в культурну площину. Обов'язково насиля, аби довести. Коли чоловік вдається до насилля, коли він сумнівається у собі", – пояснює військовий психолог Андрій Козінчук.

Насильство стало й одним із інструментів рф у російсько-українській війні. Це катівні для мирного населення, масові поховання та ґвалтування жінок, дітей. Сексологиня Катерина Осадца зауважує – для росіян це норма комунікації.

"У росії взагалі немає закону про домашнє насильство, він не прийнятий. І коли дитина бачить, як тато, або як тато кричить на маму, або як мама б'є дитину вона розуміє, що насильство це засіб вирішити проблему. Я коли навчалася на сексологію, в нас була група міжнародна і залишився час, де є представники росії і там просто сум сумний. Вони не можуть здійснити статевий акт. Якщо перед тим не було якоїсь стресової ситуації, якщо він там жінку ту не бив", – каже сексологиня Катерина Осадца.

До сімейних цінностей відносять і мародерство, бо це ще один із способів довести, хто головний у родині та самовпевнитися в цьому.

"Коли в тебе немає підтвердження, що ти мужчина, хто дає чоловіку підтвердження? Жінка. Йому треба цьому дрантю підвердження того, що він мужик, хазяїн і він я не знаю там труси, пралки, чайники без підставок, господи. І він оце все несе, аби жінка сказала хазяїн", – розповідає військовий психолог Андрій Козінчук.

Попри весь жах, який відбувається на росії, самі ж громадяни переконані – вони особлива нація.

"На питання: Хто ми? І от ключова відповідь росіянина: "мы другие". Хто такі "другие" ніхто пояснити не може – це між іншим одна з визначальних рис руського міра, тому що руській мір не знає дефініцій і він не передбачає дефініцій", – зазначає керівник українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

І за цю свою іншість вони готові продовжувати воювати, зауважує Вадим Денисенко. До того ж, програти війну для них рівноцінно смерті.

"Вони страшенно бояться другої хвилі мобілізації, але в той же час ми повинні розуміти, що якщо вона буде оголошена, вони на неї підуть. Проблема в тому, що їхнє ставлення до своїх навіть військовослужбовців вона не передбачає співчуття", – пояснює керівник українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

"Ви при пам'яті? У вас щось ментальна вавка. Це ж вони співали в пісні "но только нам нужна одна победа, одна на всех, мы за ценой не постоим". Їм плевать, баби нових нарожають", – вважає експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко.

Того, хто не згодний, готові стратити без жодних вагань. На рівні влади терор мирного населення – це традиційний інструмент. Денис Бігунов працював у 2014 році році у відділі внутрішньої політики Слов'янської міської ради. Чоловік згадує, коли рашисти тоді зайшли у місто – розпочалося справжнє пекло.

"Наприклад, як вони працювали – це вони повністю залякали, створили атмосферу тотального страху для будь-якого проукраїнського прошарку населення, був вбитий ви пам'ятаєте Володимир Рибак показово, фактично це було не просто вбивство – це була саме показова страта," – каже працівник відділу внутрішньої політики Слов'янської міськради (2014-2016) Денис Бігунов.

Водночас, Денис зазначає: ще у 2014 році росіяни поводилися як раби. Вони погоджувалися з будь-якими вказівками вищого керівництва. Усе це заради ідей великої імперії, яким загарбники служать до сьогодні. На думку різних експертів, якщо ворог не зазнає колосальної поразки у війні проти України, а сама територія росії не розвалиться на декілька держав, то кровожерливість і насильство процвітатимуть там і надалі. 

Софія Норенко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Читайте також: Хотіли взяти Київ за 3 дні, "а отримали п**ди": як українці зламали плани кремля і завдають поразки окупантам

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний подякував усім українцям за стійкість, підтримку і віру. 

Дивіться також відео за темою: РІК ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ: ЗГАДУЄМО НАЙВАЖЧИЙ ПЕРІОД В ІСТОРІЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Порошенко розповів, який сюрприз привіз військовим на Донеччину
Наступний матеріал
Дефіцит потужності відсутній – в "Укренерго" розповіли про ситуацію в енергосистемі
Loading...
На росії по радіо попереджали про загрозу ракетного удару: влада рф заявила про хакерську атаку – відео

На росії по радіо попереджали про загрозу ракетного удару: влада рф заявила про хакерську атаку – відео

Генштаб рф кинув "Вагнера": снарядів не буде – хроніка 51 тижня великої війни

Генштаб рф кинув "Вагнера": снарядів не буде – хроніка 51 тижня великої війни

Кремль кинув на гроші своїх "добровольців" у війні проти України – ISW

Кремль кинув на гроші своїх "добровольців" у війні проти України – ISW

Стратегія перемоги ЗСУ: Захід вирішив закінчити війну в 2023 – Фейгін у "Час: Online"

Стратегія перемоги ЗСУ: Захід вирішив закінчити війну в 2023 – Фейгін у "Час: Online"

Символи Z і V: алюзія до нацистської символіки чи про**б роспропаганди – історик Василь Павлов у "Таємницях війни"

Символи Z і V: алюзія до нацистської символіки чи про**б роспропаганди – історик Василь Павлов у "Таємницях війни"

Московія рахує втрати: перестановка кадрів дає лише нові провали – "Незламна країна"

Московія рахує втрати: перестановка кадрів дає лише нові провали – "Незламна країна"