387 день повномасштабної війни
387 день повномасштабної війни 5 канал

Гаага видала ордер на арешт путіна, а Словаччина передає винищувачі Україні: хроніка 387-го дня повномасштабної війни

Читайте по-русски
Поки Китай міркує про роль глобального посередника у завершенні війни

Історичний день. путін дочекався Гааги. Міжнародний кримінальний суд у Нідерландах дозволив кинути за ґрати президента російської федерації.

"Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт володимира путіна через ситуацію в Україні", – сказав голова Міжнародного кримінального суду в Гаазі Пйотр Гофманський.

Причина – викрадення українських дітей, яких щонайменше від початку великого вторгнення країна-окупантка незаконно депортує на власну територію. Разом із путіним заарештувати мають і так звану російську уповноважену з прав дитини – марію львову-бєлову. В Офісі генерального прокурора України наголосили, що кремлівський карлик до моменту затримання буде змушений озиратися й очікувати, що під час будь-якої поїздки за кордон його можуть затримати та видати суду. Але чи не більшими за юридичні будуть політичні наслідки для бункерного агресора.

"Кожен політик, який вважає себе цивілізованим, який дивиться в майбутнє має тричі подумати, перед тим як мати справу з російським керманичем чи його поплічниками, а надто тиснути руку чи сідати за стіл переговорів", – запевнив генеральний прокурор України Андрій Костін.

Неймовірний збіг обставин, ще вдень Пекін офіційно підтверджував кількаденний візит китайського президента до москви та розмову з російським колегою. Але вже надвечір ситуація така, що Сі Цзіньпіну доведеться спілкуватися з офіційно підозрюваним у воєнному злочині. москва невтомно шукає ймовірних союзників серед найбільших диктатур світу. І поки Захід засуджує агресію ворога, червоні прапори Китаю дуже добре пасують до тоталітарної дійсності російського СРСР 2.0.

"Майбутній державний візит президента Сі Цзіньпіна до росії стане подорожжю дружби, яка сприятиме подальшому поглибленню взаємної довіри та розуміння між Китаєм і росією та зміцненню політичних та громадських засад дружби між двома народами протягом багатьох наступних поколінь. Розвиток стратегічного партнерства Китаю та росії принесе користь як двом народам, так і всьому світу. Це абсолютно відрізняється від того, що роблять окремі країни, тримаючись за менталітет часів холодної війни", – сказав речник МЗС Китаю Ван Веньбінь.

Внутрішній потенціал росії на межі. У британській розвідці звітують, що нині наступальні операції ворога сягнули свого найнижчого темпу. Боєздатні сили загарбників виснажені. Тож єдиний порятунок – це посилення за рахунок інших країн. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив секретар РНБО Олексій Данілов. На його переконання, Китай не стане допомагати країні-окупантці. Адже Пекін має свій шлях розвитку і має зважати на неминучі наслідки.

"Китай – це окрема країна, вона не буде спільником росії. Тому що ці країни, які спільно з росією починають брати участь в цих речах, вони є спільниками у вбивстві цивільного населення. путін під час цієї гарячої фази війни, саме з 24 лютого вбив 500 наших дітей. Якщо хтось має бажання бути спільником у цьому процесі, маємо мати на увазі, що рано чи пізно за все це треба буде нести відповідальність", – наголосив секретар РНБО Олексій Данілов.

Поки Китай міркує про роль глобального посередника у завершенні війни, найближчі союзники України вирішують більш нагальні потреби ЗСУ. НАТО надає крила. Напередодні рішення про передачу літаків МіГ-29 підтвердили у Польщі, а тепер вже й у Словаччині. Прем’єр-міністр країни повідомив, що посилять захист України 13 радянськими винищувачами. І Словаччина, і Польща чи не першими заявляли про реальність постачання бойової авіації для ЗСУ, утім, закликали робити це у складі більш широкої міжнародної коаліції.

"Уряд одноголосно ухвалив і погодив міжнародний договір, на підставі якого ми вирішили передати Україні літаки МіГ і частину системи протиракетної оборони. Ці МіГи, які ми надаємо Україні, потрібні, щоб вони могли захистити мирних жителів від бомб, які вражають їхні будинки. Так само, як ми передали Україні нашу систему С-300 для захисту життів, тепер ми даємо їм наші МіГи з тим самим наміром – захистити життя", – зауважив прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер.

У командуванні Повітряних сил ЗСУ зауважили, що нові МіГи посилять нинішні спроможності війська, але радянська авіація застаріла і не стане ефективним інструментом для протидії ворогу. Але поки США та партнери вирішують питання передачі більш сучасних F-16 чи їх аналогів, Збройні Сили України вирішують питання знищення окупантів з тим арсеналом, що мають станом на сьогодні.

Позаминулої доби ліквідовано ще близько 800 загарбників, також знищено ще 2 російських танки, 13 бойових броньованих машин, 13 артилерійських систем, 1 реактивна система залпового вогню, підбито ще один ворожий гвинтокрил, на капремонт відправлено ще 7 одиниць автомобільної техніки та 1 одиницю спеціальної техніки росіян.

Яка ситуація на Бахмутському напрямку? Відповідь десантників з 80-ї бригади – складно, але стабільно. Українські міномети та СПГ тут працюють практично у цілодобовому режимі. Є хвиля ворога, є робота для навідників та стрільців. Кумулятивні заряди для ворожої техніки. Уламково-фугасні – для тимчасово живої сили окупантів. І попри складності оборони фортеці Бахмут наші захисники переконані, що свої позиції не здавали, і без бою не здаватимуть.

"Ситуація досить складна, але, скажімо так, і стабільна. Ворог постійно атакує, намагається атакувати, наші позиції ми обороняємо, досить ефективно, стоїмо тут вже досить довго, за цей час наша бригада жодних позицій не здала", – повідомив військовослужбовець 80 десантно-штурмової бригади ЗСУ Мирон.

Військовослужбовець 80 десантно-штурмової бригади ЗСУ Ігор підсумував: "Ну воно то по різному. Кілька днів тому було і авіаудари, і міномети, і танчики роблять. Ну воно ж не завжди дивишся, що летить. День від дня по різному, буває що не відходимо від міномета, буває чекаємо доки полізуть. Як лізуть – так і працюємо".

Олексій Пасак, "5 канал"

Читайте також: Машина на $5 млн: армія рф втратила в Україні щонайменше 15 своїх основних бойових танків Т-90М – ЗСУ

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: як ЗСУ затрофеіли російський танк Т-90.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
На колінах стояли, залазили в "Акацію", пірнали в "Осу" – наші воєнкори про "фізкультуру" на війні
Наступний матеріал
Ще майже 900 російських військових вирушили до пекла – статистика від Генштабу
Loading...
На колінах стояли, залазили в "Акацію", пірнали в "Осу" – наші воєнкори про "фізкультуру" на війні

На колінах стояли, залазили в "Акацію", пірнали в "Осу" – наші воєнкори про "фізкультуру" на війні

"Московити вже везуть десант на танках": воїн ЗСУ по нестачу техніки в рашистів під Бахмутом – "Час: Online"

"Московити вже везуть десант на танках": воїн ЗСУ по нестачу техніки в рашистів під Бахмутом – "Час: Online"

Нічна атака "Шахедів": дрони запускали з двох сторін, п'ять змогли пролетіти

Нічна атака "Шахедів": дрони запускали з двох сторін, п'ять змогли пролетіти

"Мрія" підійметься над вільною Україною: що відомо про відбудову легендарного літака – сюжет

"Мрія" підійметься над вільною Україною: що відомо про відбудову легендарного літака – сюжет

Скандал довкола Гончаренко-Центру в Одесі: невідомі не пускали волонтерів плести маскувальні сітки – сюжет

Скандал довкола Гончаренко-Центру в Одесі: невідомі не пускали волонтерів плести маскувальні сітки – сюжет

Мобільний лазне-пральний комплекс для ЗСУ: скільки коштує та який вигляд має – сюжет

Мобільний лазне-пральний комплекс для ЗСУ: скільки коштує та який вигляд має – сюжет