Екзорцизм на Тернопільщині: Пара Римський позбавив сану дев'ятьох українських монахів

Це рішення Папи Римського Франциска є остаточним і не може бути оскаржене

Папа Римський Франциск затвердив декрети про позбавлення чернечого сану отця Планчака та інших восьми монахів з Тернопільщини, які проводили обряди екзорцизму без спеціального дозволу.

Про це повідомляє РІСУ.

"Святіший отець Франциск затвердив декрети архієпископа і митрополита Василя (Семенюка) про позбавлення монашого сану дев’яти ченців. Ці особи є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Тернопільської області. Тепер вони незаконно перебувають у с. Посіч Івано-Франківської області. Згідно із затвердженими декретами, вони втрачають приналежність до монашого сану, не мають права носити чернечий одяг, втрачають усі права і позбавлені всіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів, та не можуть більше називати себе монахами", – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що згідно з нормами церковного права, отці Планчак і Костевський не мають права священнодіяти. Вони не можуть служити Божественну Літургію, уділяти Святі Таїнства та здійснювати інші богослужіння у храмі чи поза ним, зокрема звершувати будь-які прилюдні моління за хворих, екзорцизм чи подібні до них практики.

Це рішення Папи Римського Франциска є остаточним і не може бути оскаржене.

Як повідомляє "Укрінформ", про сестру Марію Баран із монастиря у Великих Бірках почали говорити у 2004 році. Вона начебто чула голос Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці та окремих святих. Деякі "послання" записував о. Антоній Григорій Планчак. Священик підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це повноважень, про що офіційно заявили в Синоді УГКЦ.

У монастирях було проведено кілька канонічних візитацій (перевірок).

Під час перевірок виявили багато порушень дисципліни. Частина ченців не дотримувалася уставу, а в діяльності керувалася вказівками "пророчиці". Для остаточних висновків у монастирях працювала спеціальна комісія, створена за розпорядженням голови УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Вона не виявила жодних ознак того, що "об’явлення", чи "голоси" с. Марії Баран та інших сестер монастиря Введення в храм Пресвятої Богородиці мають надприродне походження. Натомість, було стверджено, що ті, хто їх поширює, маніпулюють поняттями чернечого послуху та духовного проводу.

Після висновків комісії відбулася реорганізація монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка. Братія монастиря на чолі з ігуменом Марком (Шняком) прийняла рішення церковної влади і продовжує чернече життя в с. Колодіївка згідно з монашою традицією і правилами.

Натомість частина ченців не прийняла зауважень церковної влади і відмовилася її слухати. Вони продовжували порушувати чернечі правила і остаточно незаконно поселилися в с. Посіч Івано-Франківської області. Вони не бажали виправити свою поведінку. Після відповідних попереджень дев'ять монахів були позбавлені чернечого сану.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Акція підтримки #FreeArchitects та протест проти самобуду УПЦ МП в Києві – фотогалерея

#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/

 

Попередній матеріал
У МОЗ пообіцяли зробити пологи безплатними
Наступний матеріал
У Кенії помер останній на планеті самець північного білого носорога – лишилося дві самки

Гумові чоботи та "буржуйки": в яких умовах живуть військові на полігоні "Широкий Лан" – ФОТО

У Миколаєві застрелився керівник аеропорту та герой АТО Владислав Волошин: розслідування

Довгобуди Войцехівського: ошукані інвестори прийшли до Київради

Візуальна ревізія комунальників та обурені батьки: що коїться в київському ліцеї

Їстимуть на парті із судочків: чому у школах Києва позакривалися їдальні

5 канал - трансляція наживо