president.gov.ua

Експерти ОБСЄ позитивно оцінили український проект закону "Про Вищу раду правосуддя"

  Роль Вищої ради правосуддя є ключовою для забезпечення незалежності, безсторонності, доброчесності та професіоналізму суддів, переконані експерти ОБСЄ

  Експерти Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) позитивно оцінюють законопроект "Про Вищу раду правосуддя" (№5180), підготовлений Радою з питань судової реформи і поданий Президентом України на розгляд Верховної Ради України. Про це йдеться повідомляє прес-служба Президента.

  Координатор проектів ОБСЄ в Україні в рамках експертної підтримки реалізації судової реформи надав схвальний висновок щодо проекту Закону України "Про Вищу раду правосуддя", що був внесений Президентом до парламенту наприкінці вересня. У висновку, зокрема, зазначається, що "проект Закону України "Про Вищу раду правосуддя" в наданій редакції є позитивним, його положення – належним чином сформульованими. Його прийняття стане важливим кроком на шляху імплементації змін до Конституції України в частині правосуддя та створення справді незалежної судової системи в Україні".

  В свою чергу, заступник глави Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов зазначив: "Ми вдячні експертам ОБСЄ за цю високу оцінку i сподіваємося, що найближчим часом проект закону "Про Вищу раду правосуддя" знайде підтримку і в сесійній залі парламенту".

  Як прокоментував хід судової реформи національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков: "Схвалення Верховною Радою змін до Конституції в частині правосуддя – "історія успіху" не тільки України, але й Європи... Прийняття Закону України "Про Вищу раду правосуддя" має дати сигнал українському суспільству та нашим європейським партнерам про незворотність поступу реформ і політичну волю утворити ефективний, прозорий та аполітичний механізм суддівського урядування".

  Експерти ОБСЄ також наголошують, що роль Вищої ради правосуддя є ключовою для забезпечення незалежності, безсторонності, доброчесності та професіоналізму суддів. Проект є значним кроком уперед в питанні забезпечення незалежності і відповідальності судової влади: "Особливе значення мають положення проекту, спрямовані на деполітизацію роботи Вищої ради правосуддя (ВРП), забезпечення більшості членів ВРП з числа суддів чи суддів у відставці, обраних самими суддями, встановлення процесуальних гарантій справедливої процедури розгляду дисциплінарних справ".

  Водночас, законопроект передбачає утворення дисциплінарних палат з членів ВРП для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів та прокурорів. 

  Згодом стало відомо, що Верховна Рада України проголосувала проект Закону України "Про Вищу раду правосуддя" у першому читанні, інформує сайт Президента.

  Як повідомляв 5.ua, 1 листопада 2016 року екс-міністр юстиції розповів, скільки суддів вже звільнили.

  Попередній матеріал
  За тиждень в Україні захворіли на грип та ГРВІ понад 162 тис. осіб – МОЗ
  Наступний матеріал
  Турчинов: Побудова ракетного щита України – один з пріоритетів держави

  Нардеп: Судді і прокурори, які боялися наслідків е-декларування, подали у відставку

  Фейгін: російський суд ніколи не виправдає Сущенка

  Вищий спецсуд України відкрив провадження за фактом збройної агресії РФ

  Шістдесяти посадовцям вдалося оскаржити в суді застосування щодо них закону про люстрацію – адвокат

  Мати Клиха: "Коли його у суді заводять у клітку, він криком-кричить, з нього наручників не знімають"

  5 канал - трансляція наживо