Експерти Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) позитивно оцінюють законопроект "Про Вищу раду правосуддя" (№5180), підготовлений Радою з питань судової реформи і поданий Президентом України на розгляд Верховної Ради України. Про це йдеться повідомляє прес-служба Президента.
Координатор проектів ОБСЄ в Україні в рамках експертної підтримки реалізації судової реформи надав схвальний висновок щодо проекту Закону України "Про Вищу раду правосуддя", що був внесений Президентом до парламенту наприкінці вересня. У висновку, зокрема, зазначається, що "проект Закону України "Про Вищу раду правосуддя" в наданій редакції є позитивним, його положення – належним чином сформульованими. Його прийняття стане важливим кроком на шляху імплементації змін до Конституції України в частині правосуддя та створення справді незалежної судової системи в Україні".
В свою чергу, заступник глави Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов зазначив: "Ми вдячні експертам ОБСЄ за цю високу оцінку i сподіваємося, що найближчим часом проект закону "Про Вищу раду правосуддя" знайде підтримку і в сесійній залі парламенту".
Як прокоментував хід судової реформи національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков: "Схвалення Верховною Радою змін до Конституції в частині правосуддя – "історія успіху" не тільки України, але й Європи... Прийняття Закону України "Про Вищу раду правосуддя" має дати сигнал українському суспільству та нашим європейським партнерам про незворотність поступу реформ і політичну волю утворити ефективний, прозорий та аполітичний механізм суддівського урядування".
Експерти ОБСЄ також наголошують, що роль Вищої ради правосуддя є ключовою для забезпечення незалежності, безсторонності, доброчесності та професіоналізму суддів. Проект є значним кроком уперед в питанні забезпечення незалежності і відповідальності судової влади: "Особливе значення мають положення проекту, спрямовані на деполітизацію роботи Вищої ради правосуддя (ВРП), забезпечення більшості членів ВРП з числа суддів чи суддів у відставці, обраних самими суддями, встановлення процесуальних гарантій справедливої процедури розгляду дисциплінарних справ".
Водночас, законопроект передбачає утворення дисциплінарних палат з членів ВРП для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів та прокурорів.
Згодом стало відомо, що Верховна Рада України проголосувала проект Закону України "Про Вищу раду правосуддя" у першому читанні, інформує сайт Президента.
Як повідомляв 5.ua, 1 листопада 2016 року екс-міністр юстиції розповів, скільки суддів вже звільнили.