5 канал

Нардеп: Судді і прокурори, які боялися наслідків е-декларування, подали у відставку

Близько 900 суддів і прокурорів подали у відставку через те, що не зможуть довести суспільству, звідки статки

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" обговорювали теми е-декларування, зарплати депутатів, закон про спецконфіскацію та прогнози пленарного тижня. Гостями студії були народний депутат від "Радикальної партії" Юрій Чижмарь та народний депутат ІІІ-VI скликань Тарас Чорновіл.

"Я думаю, що електронне декларування – це хороша історія для країни, в якій корупція дійсно перебрала верх і вона вже всеохоплююча. Я думаю, є одна проблема. Декларації подані, і я думаю, що 90% з них будуть правдивими, багато чиновників, суддів, прокурорів просто не мають можливості приховати, а хто хоче приховати, той звільнився. У цей період близько 900 суддів і прокурорів подали у відставку і в першу чергу, саме через те, що вони не зможуть довести суспільству звідки статки і бояться потім понести кримінальну відповідальність. Але інше питання, як можна перевірити в один момент 70 тис. декларацій невеликим складом тих правоохоронних органів, які уповноважені", – прокоментував Чижмарь.

"Проблеми будуть у тих нардепів, які ніколи в житті не займалися бізнесом, а займалися або чисто адміністративною роботою, або займалися громадською діяльністю, не пов'язаною зі здобуванням певних коштів", – зазначив Чорновіл.

Детальніше щодо е-декларування та закону про спецконфіскацію дивіться у відео.

Попередній матеріал
Генпрокуратура викликала Шкіряка на допит
Наступний матеріал
"Укргазвидобування" підписала газову угоду з французькою компанією

У НАЗК знайшли винного у збоях системи е-декларування та пригрозили кримінальною відповідальністю

"НАЗК не зобов'язане вивчати всі декларації": Касько пояснив, як перевірятимуть декларації

Касько: "Електронне декларування в Україні відбулося"

Експерт розповів, скільки нардепів подали свої декларації