Діти
Діти ok.ru

Експерт ЮНІСЕФ пояснив "хвилю" повідомлень про насильство в Україні

  Читайте по-русски
  Сплеск насильства не пов'язаний із тим, що Україна відкрила кордони, або з будь-якими іншими зовнішніми чинниками, вважає експерт

  Оприлюднені у ЗМІ численні факти насильства не означають сплеск злочинності, а є, радше, тим, що раніше замовчувалося. Тож, їхня фіксація зараз означає, що суспільство рухається у напрямку вирішення цієї проблеми. Таку думку висловив регіональний радник з питань захисту дітей ЮНІСЕФ у країнах Європи та Східної Азії Аарон Грінберг в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".

  "Важлива роль медіа, які, повідомляючи про такі випадки людям, мають чітко пояснювати, що це не якесь нове явище, спричинене чимось надзвичайним, що сталося в українському суспільстві. Це те, що було й відбувалося завжди, але часто замовчувалося. Сплеск насильства не пов'язаний із тим, що Україна відкрила кордони, або з будь-якими іншими зовнішніми чинниками... Важливо правильно пояснювати українцям, що все це – не фіксовані раніше випадки насильства. І те, що зараз їх починають фіксувати, означає, що проблема рухається до свого вирішення", – наголошує Грінберг.

  На його переконання, вже є суспільство, готове почати діалог. І тут, за його словами, важливо сформувати якусь системну реакцію, а далі вже перейти від відповіді на акти насильства до запобігання його виникненню та постійного діалогу про природу насильства.

  Грінберг також назвав однією з особливостей України те, що чимало коштів витрачається на підтримку інституційного виховання та опіки над дітьми: "Я не знаю, яка ситуація й цифри зараз, але у 2011 році на утримання таких закладів витрачався 1% українського ВВП. Дуже багато грошей витрачається на інституції, які насправді працюють лише на погіршення ситуації в Україні та її репутації"".

  Він вважає важливим зменшити кількість таких інституцій, інвестувати більше грошей у формування правильного механізму необхідних соціальних послуг, у підтримку родин.

  Як повідомляв 5.UA, раніше Дарницький районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб 30-річному чоловіку, підозрюваному у вбивстві 9-річного хлопчика.

  Нагадаємо, Захара виявили мертвим в одній зі столичних водойм 23 червня. На тілі дитини експерти виявили численні колото-різані рани й травми черепа. За підозрою в убивстві у Києві 9-річного хлопчика правоохоронці затримали брата його вітчима. Прийшовши на берег озера, чоловік підійшов до хлопчика ззаду та завдавав близько 30 хаотичних ударів ножем у ділянку шиї, спини та тулуба. Після чого молотком, який приготував заздалегідь, зловмисник вдарив дитину декілька разів по голові. У зв'язку із отриманими травмами хлопчик загинув на місці. Аби приховати сліди злочину, вбивця прив'язав до ніг жертви камінь і затягнув тіло у воду.

  Попередній матеріал
  Доба в ООС: ворог цілив по позиціях ЗСУ із забороненої артилерії, двоє армійців поранені
  Наступний матеріал
  Кучма прокоментував розведення військ у Станиці Луганській
  Loading...