фото ГУР

"Диявол у медалях": дослідники Bellingcat встановили участь понад 10 тис. кадрових військових РФ на Донбасі

  Відповідні висновки дослідники зробили, провівши аналіз державних нагород Росії, вручених протягом 2014-2016 рр.

  Група дослідників Bellingcat, яка спеціалізується на військовій тематиці, заявила, що до конфлікту на Донбасі могли бути залучені понад 10 тисяч військових Російської Федерації. Про це йдеться у звіті під назвою "Російські солдати в Україні: диявол у медалях", опублікованому на сайті групи 31 серпня.

  Як зазначається, раніше у результатах інших досліджень Bellingcat були вказані російські військовослужбовці, які опублікували фотографії отриманих медалей.

  Цінність цих фотографій, за словами дослідників, полягає у тому, що більшості державних нагород Росії присвоюється порядковий номер, за яким можна точно визначити кількість нагороджених осіб. Експерти стверджують, що з фотографій двох медалей, вручених у різний час, можна дізнатися, скільки всього медалей було вручено за цей період.

  Відтак, експерти Bellingcat звернули увагу на чотири медалі російських військових.

  "Ми можемо довести, що в 2014 і 2015 роках кількість всіх медалей раптово і різко зросла, порівняно з кількістю медалей, вручених до 2014 року. Значна кількість медалей "За бойові заслуги" була вручена з 7 листопада 2014 року по 18 лютого 2016 року, це 4300 таких нагород. Це вказує на те, що в цей період російська армія брала активну участь у масштабних бойових діях. Таким чином, представлені дані вказують на те, що в розглянутий період було вручено понад десять тисяч медалей всіх чотирьох типів", – йдеться у звіті.

  Згідно з отриманими даними, у розслідуванні Bellingcat наголошується, що в 2014-2015 роках тисячі російських військовослужбовців брали участь у бойових діях і були нагороджені медалями за свою діяльність під час цих операцій.

  "Враховуючи наявні докази присутності російської армії на сході України та її участі у воєнних діях, а також враховуючи, що до нагороди навряд чи були представлені всі російські військовослужбовці, що брали участь в українському конфлікті, ми можемо зробити такі висновки: швидше за все, у бойових операціях на сході України брали участь набагато більше, ніж десять тисяч російських військових. Швидше за все, у конфлікті на сході України брали участь або робили в неї внесок десятки тисяч російських військовослужбовців", – йдеться у повідомленні.

  Як повідомляв 5.ua, розвідники збирають докази воєнних злочинів російських військовослужбовців на окупованих територіях для Міжнародного кримінального суду.

  Попередній матеріал
  В Україні з вересня запрацюють 144 опорні школи
  Наступний матеріал
  Франція і Німеччина підтримали припинення вогню з 1 вересня, очікується відповідь Путіна – Порошенко
  Теги:
  Loading...
  Кадровики РФ на Донбасі пишуть рапорти на повернення додому: командування погрожує їм звільненням

  Кадровики РФ на Донбасі пишуть рапорти на повернення додому: командування погрожує їм звільненням

  Розвідка встановила особи чергових кадрових військових РФ, які воюють на Донбасі

  Розвідка встановила особи чергових кадрових військових РФ, які воюють на Донбасі

  Українська розвідка виявила ще одного кадрового офіцера РФ, що воює на Донбасі

  Українська розвідка виявила ще одного кадрового офіцера РФ, що воює на Донбасі

  Розвідка встановила особи кількох кадрових військових РФ, які воюють на Донбасі

  Розвідка встановила особи кількох кадрових військових РФ, які воюють на Донбасі