pl.com.ua

Двох керівників Одеського припортового заводу затримали у справі про розтрату – Холодницький

У травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" виник задум на розтрату коштів на користь ВАТ "Укрнафта", наголосив очільник Антикорупційної прокуратури

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) провела обшуки та затримання у справі Одеського припортового заводу (ОПЗ). Затримано голову наглядової ради ОПЗ Сергія Перелому та першого заступника цього підприємства Миколу Щурікова. Про це 14 липня на прес-конференції в Києві заявив голова САП Назар Холодницький, повідомляє "Радіо Свобода".

"У провадженні НАБУ є кримінальне провадження за фактом протиправних дій з майном ВАТ "ОПЗ" за ознаками злочинів, передбачених ч. 5, ст. 191 і ч. 2 ст. 364 КК України. У цьому провадженні отримано достатньо доказів для вручення підозри у здійсненні розтрати грошових коштів зазначеного підприємства в особливо великому розмірі двом досить високим посадовим особам", – заявив Холодницький.

За словами Холодницького, встановлено, що у травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України", який одночасно є головою наглядової ради акціонерного товариства "ОПЗ", виник умисел на розтрату коштів зазначеного товариства на користь ВАТ "Укрнафта", яке контролюють приватні акціонери.

Окрім того, за словами голови НАБУ Артема Ситника, це одна з перших схем, які розкриті до кінця, однак на ОПЗ є ще кілька схем з відмивання коштів. Щодо них, за даними НАБУ, триває слідство.

Відомо, що Одеський припортовий завод є одним із найбільших підприємств хімічної галузі як в Україні, так і в Європі. Кількість працівників перевищує 4 тисячі осіб. Він спеціалізується на виробництві та реалізації хімічної продукції – аміаку та карбаміду, також перевантажує на експорт продукцію інших підприємств України та РФ.

Як повідомляв 5.ua, у травні 2016 року в уряді назвали початкову ціну і умови продажу ОПЗ.

Нагадаємо, Одеський припортовий завод продадуть у прямому ефірі.

Попередній матеріал
На Луганщині керівниця податкової "допомагала" підприємцям за щомісячний хабар у 25 тис. – СБУ
Наступний матеріал
У МЗС підтвердили затримання 4-х громадян України в Іспанії за підозрою у фінансових махінаціях
Loading...

Голова Фонду держмайна: Хто претендує на ОПЗ та чи продаватимуть обленерго іноземцям

Білоус: Купівлею ОПЗ зацікавились у США

Білоус розповів як до приватизації ОПЗ не допускатимуть росіян - інтерв'ю

Білоус: ФДМ у понеділок оголосить конкурс з продажу ОПЗ та дату торгів

Голова Фонду держмайна назвав претендентів на ОПЗ

Уряд визначив умови приватизації ОПЗ