pl.com.ua

Білоус: ФДМ у понеділок оголосить конкурс з продажу ОПЗ та дату торгів

  Стартова ціна 99,567% пакета акцій ОПЗ визначена в 13,175 млрд грн, або $525,9 млн за поточним курсом

  Фонд державного майна оголосить конкурс з продажу ПАТ "Одеський припортовий завод" 13 червня, торги ж відбудуться 26 липня. Про це заявив журналістам голова відомства Ігор Білоус в Києві в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Оголошення буде сьогодні на 26 липня", – сказав він.

  Згідно з опублікованим розпорядженням уряду, яке вступило в силу на початку червня, про затвердження умов продажу держпакету акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" на конкурсі з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону №386, стартова ціна 99,567% пакета акцій ОПЗ визначена в 13,175 млрд грн, або $525,9 млн за поточним курсом. Конкурс відбудеться при наявності не менше  двох учасників (один учасників з яких – нерезидент), до торгів не допускатимуться компанії з РФ.

  Кабмін цим документом також скасував попереднє своє розпорядження 2008 року про затвердження умов конкурсу, який був скасований вже на етапі підписання угоди з компанією "Нортіма" Ігоря Коломойського, що запропонувала найбільшу ціну.

  Серед вимог до переможця конкурсу – збереження основного профілю діяльності ОПЗ і недопущення антиконкурентних дій з приймання, зберігання і відвантаження рідкого аміаку, що транспортується по аміакопроводу і залізницею.

  Крім того, покупцеві необхідно буде до 1 квітня 2017 року затвердити програму переоснащення виробництва та впровадження прогресивних технологій, підвищувати зарплату співробітникам протягом п'яти років після конкурсу на рівень не нижче інфляції і не допускати без погодження з профспілкою скорочення їх чисельності.

  Як повідомлялося, представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) 27 травня направили на адресу українського прем'єра Володимира Гройсмана лист, в якому вони називають завищеною стартову ціну ОПЗ і допускають відмову потенційних великих міжнародних інвесторів від участі в торгах.

  За даними Фонду, станом на 20 травня було п'ять потенційних учасників і велися переговори ще з п'ятьма.

  Попередній матеріал
  Українська "молодіжка" перемогла баскетболістів США у престижному турнірі Adidas Eurocamp-2016
  Наступний матеріал
  У затриманого бізнес-партнера Курченка виявили зброю з гравіюванням Служби безпеки Росії - Матіос

  Голова Фонду держмайна назвав претендентів на ОПЗ

  Конкурс на приватизацію ОПЗ оголосять до кінця травня – Білоус

  В уряді назвали початкову ціну і умови продажу ОПЗ

  Уряд Гройсмана вирішив подальшу долю ОПЗ та ДПтС