Дмитро Дубілет в ефірі програми 'Час: Online'
Дмитро Дубілет в ефірі програми 'Час: Online' 5 канал

Дубілет: "Ліки в Україні захистять від підробок спеціальним маркуванням"

  Читайте по-русски
  Дмитро Дубілет розповів, що близько 30% ліків є підробленими

  На упаковки лікарських препаратів наноситимуть спеціальний 2D-код, завдяки чому аптеки не зможуть відпускати підроблені ліки, а споживачі матимуть змогу перевіряти їхню справжність та дату виробництва за допомогою смартфону, написав міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет у Facebook.

  "Одним із топпроєктів для мене є боротьба з підробленими ліками. На цю я тему "забрів" випадково, коли занурився в тему електронної акцизної марки й вивчав, у яких іще групах товарів можна використовувати схожий принцип. Взагалі ця тема шокує. Точний обсяг чорного ринку оцінити складно, але один експерт наводив мені приклад із популярним препаратом проти раку. За його словами, близько 30% цих ліків продається підробленими. У кращому разі, пацієнтам, хворим на рак, продають просто крейду. Як це часто буває, рішення проблеми лежить у галузі технологій. Причому, що характерно, вже готових технологій (пам'ятаєте, я писав про схему з Гонконгом і 369 млн грн?) ", – наголосив він.

  За його словами, на упаковки з ліками наноситиметься спеціальний 2D-код, який "активуватиметься" під час виробництва й "деактивуватиметься" під час продажу. Для сканування цього коду аптекам доведеться купити недорогий сканувальний пристрій або скористатися безкоштовним додатком для смартфона.

  Нагадаємо, раніше Дмитро Дубілет повідомив, що в Україні з квітня запрацюють електронні лікарняні.

  Попередній матеріал
  "Прийшла весна – ніхто не сидить": проєкт постанови про недовіру Рябошапці внесуть до сесійної зали ВР
  Наступний матеріал
  Верховна Рада може зібратися ще на одне позачергове засідання для призначення нових міністрів
  Loading...