Прикордонники КПВВ 'Гнутове'
Прикордонники КПВВ 'Гнутове' 5 канал

Допомагають місцевим і стежать за порядком: як змінилася робота КПВВ "Гнутове" під час карантину

Читайте по-русски
Прикордонники розповідають: з початком карантину поблизу КПВВ почастішали ворожі провокації

Провокації супротивника почастішали поблизу КПВВ "Гнутове" на Донеччині від початку запровадження карантину. Прикордонники, які несуть службу на пункті пропуску, фіксують використання боєприпасів, заборонених калібрів. Крім того, кажуть військовослужбовці, бойовики не пропускають представників місії ОБСЄ на окуповану територію. Як працює в умовах карантину КПВВ, розповість кореспондентка "5-го" Олена Уланова.

Нині на КПВВ "Гнутове" порожньо. Від початку карантину проїзд людей через лінію розмежування припинений. Проте як і раніше тут цілодобово несуть службу прикордонники і стежать за порядком.

"Зараз КПВВ працює в обмеженому варіанті. Ми здійснюємо пропуск осіб тільки з дозволу командувача ОС, тільки з надзвичайних потреб населення", – пояснює військовослужбовець Євген.

Робота в умовах карантину відбувається з дотриманням усіх заходів безпеки. Військовослужбовці у захисних масках, окулярах та рукавичках.

"Засоби захисту ми використовуємо постійно, постійно вони стерильні – своєчасно їх міняємо, проводимо дезінфекцію", – розповідає армієць.

Прикордонники розповідають: з початком карантину поблизу КПВВ почастішали ворожі провокації. Зокрема, окупанти взагалі припинили пропускати на свій бік спостерігачів ОБСЄ.

"Контроль не ведеться з боку ОБСЄ, і наші наряди прикордонні фіксують обстріли майже цілодобовою. 82-й десь недалеко, праворуч, ліворуч фіксуємо 120-й калібр і більше", – зауважує Євген.

Також прикордонники допомагають мешканцям прифронтового Пищевика. У селі нині мешкає зо два десятки людей, які опинилися у вимушеній ізоляції. Через карантин автобуси до населеного пункту не їздять. Тож по допомогу мешканці Пищевика звертаються до прикордонників, які цілодобово чергують на КПВВ.

"У них є номер телефону наш черговий. За потреби, якщо в них виникає якась надзвичайна потреба в тому, вони звертаються до нас. Ми можемо надати якусь медичну допомогу чи там фізичну допомогу – якісь дрова порубати, чи ще щось", – каже прикордонник.

Допомагає односельцям і 52-річний Андрій. Він наймолодший мешканець Пищевика. Чоловік час від часу привозить сусідам харчі із сусідніх населених пунктів.

"Попутки рідко беруть, тому що коронавірус, і всі теж бояться, поглядають. Це добре, якщо знайомий буде їхати, зупиниться. А так, якщо треба, пішки на Павлопіль у магазин або Гнутове", – розповів мешканець Пищевика.

До запровадження карантину КПВВ "Гнутове", поряд із Маріуполем, перетинали приблизно три з половиною тисячі людей. Звідси до тимчасово окупованої території три кілометри.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ситуація надзвичайно динамічно розвивається": у Чорнобильській зоні гасять три осередки пожежі
Наступний матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – що відомо станом на 9 квітня
Loading...

В ООС пояснили порядок пропуску на КПВВ під час карантину

На Донбасі тимчасово припиняється пропуск через лінію розмежування

Російські окупанти закрили КПВВ з боку окупованих територій: причина

"Попередив людей за 12 годин – так не робиться": на КПВВ люди обурені нововведеннями – сюжет

Карантин на КПВВ "Майорське": як тепер перетинатимуть лінію розмежування на сході

На КПВВ Донбасу через коронавірус вводять обмеження – подробиці