Домашнє насилля
Домашнє насилля 5 канал

Домашнє насильство: поради адвоката і де жертвам шукати притулку – сюжет

Читайте російською
Показник повідомлень зріс за кілька місяців дії нового закону про кримінальну відповідальність за випадки домашнього насилля

Понад дві тисячі звернень отримали правоохоронці від жертв домашнього насилля від початку цього року. Показник повідомлень зріс за кілька місяців дії нового закону про кримінальну відповідальність за випадки домашнього насилля. Також для жертв існують спеціальні притулки, коли вже йти немає куди. Більше розкаже Валерія Павленко. 

Людмила – переховується в притулку від чоловіка-ката трохи більш як півроку. Додому повернутися не може.

"Я зверталася, неодноразово. І з побоями, і так. Вони все признають, що да, це все він неправильно робить. Посилаються на те, що він старий, колишній чоловік мій, і нічого зробити йому не можуть. Не знаю, коли це все закінчиться", – бідкається Людмила. 

Для таких жінок, як Людмила, у столиці та на Київщині існують спеціальні притулки, – розповідає директор такого закладу – Нонна Диковська.

"Абсолютно не має значення соціальний статус. У нас до трьох місяців, по наших документах і у виняткових випадках до шести, якщо жінка судиться, а суди переносять", – пояснює директорка закладу. 

Одночасно під одним дахом прихисток знаходять більш як десять жінок – жертв домашнього насилля. Нонна Диковська зізнається – притулок ніколи не пустує.

"Нині в нас 11 жінок. Одне місце вільне, але жінка готує документи", – каже пані Нонна.У притулку постійно перебуває психолог. Адже жінкам потрібна підтримка і спеціальна терапія. Кожна повинна зрозуміти: це – ненормально, і б'є – не означає, що кохає.

"Я з ними працюю індивідуально як психолог. Тобто ми пропрацьовуємо ті моменти, чому взагалі так сталося. Звичайно, це не легко. Тому що люди, які до нас потрапляють – вони у пригніченому стані. Скажімо, в такому аспекті вони перебувають не рік, не два, а десятками років", – розповідає психолог Олена Грицай.

Від січня цього року набув чинності закон про кримінальну відповідальність за домашнє насилля. Покарання – позбавлення волі.
 
"Стосується посилення кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з домашнім насильством. Раніше, до цих змін, найбільше, що можна було пред'явити зловмиснику – це стаття "побої, мордування", – пояснює адвокат Сергій Жилич.

Притягти до відповідальності можна і за психологічне та економічне насилля. Це нормальна практика європейських країн.

"Тобто досить так детально розписано всі можливі прояви вчинення домашнього насильства у сім'ї. Санкція в межах цих статей варіює від громадських робіт до обмеження волі, позбавлення волі не на великий строк. Два-три роки", – зазначає адвокат.

Боятися кривдника не треба, і варто звернутися до поліції. Правоохоронці зазначають, що від початку дії нового закону таких звернень побільшало.

У Нацполіції повідомляють, що протягом 2019 року на території міста Києва зафіксовано 2019 заяв про вчинені правопорушення та інші події, пов'язані з домашнім насильством.

Також правоохоронці радять звертатися до суду – Феміда видасть обмежувальний припис щодо кривдника. Документ заборонить йому наближатися до жертви чи перебувати з нею в одному приміщенні.

Валерія Павленко, Віктор Прокопенко та Анна Несевра, "5 Канал".

Дивіться також фотогалерею:

Сальма Хайєк знялася у провокаційній фотосесії на тему насильства над жінками

Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/

Попередній матеріал
На Донбасі при виконанні бойового завдання загинув брат Героя України
Наступний матеріал
Київ стоїть у заторах: найповільніший рух біля Бессарабки – карта

Домашнє насильство: чоловік, озброєний мачете, взяв у заручники 3-річну дитину – фото

Якщо немає куди тікати: в Херсоні відкрили перший кризовий центр для жертв домашнього насилля

Терапія роботою: як волонтери Дніпропетровщини допомагають жертвам домашнього насилля

"Дитяча в'язниця": в Одесі розгорівся скандал довкола міського центру допомоги

"Годувала до блювоти": в Одесі розгорівся скандал через поведінку виховательки дитсадка

Не тільки секс: жертвами домашнього насильства можуть стати пенсіонери – подробиці