Пенсіонери
Пенсіонери Jornal de leiria

Не тільки секс: жертвами домашнього насильства можуть стати пенсіонери – подробиці

Законодавство нині розглядає як злочин так званий конфлікт поколінь – між бабусями та дідусями, дорослими дітьми, онуками

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр розповіла про нововведення до Кримінального кодексу України, що стосуються різних форм домашнього насильства і пояснила, чому це важливо. 

"Домашнє насильство ділиться по суб'єктах на дві групи – ті, хто мають між собою статеві зносини і не має значення, чи ви розписані, чи ні; і конфлікт поколінь – це баби, діди, онуки, дорослі батьки. Наприклад, як дорослі діти забирають у пенсіонерів гроші, або навпаки. При таких сімейних розбірках так само можна викликати поліцію, говорити, що є насильство. Якщо поліція це побачить і зафіксує, вона може когось із них виставити з квартири", – розповідає юрист. 

Вона продовжує: "Пізніше суд може накласти заборону на спілкування кривдника і жертви. І тут кривдник – це не тільки чоловік. Це може бути баба, дід, дружина, діти, онуки – хто завгодно, в кого є спільна сім'я, будь-який член родини".

Водночас прописані у змінах і обтяжувальні обставини. "Крім того, відтепер є додаткова обтяжувальна обставина, якщо злочин вчиняється в присутності дитини. Якщо є такий факт, суд врахує – і покарання буде жорсткішим", – зазначає Анна Маляр. 

Більше подробиць дізнайтеся у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Наступний матеріал
Авіація Ізраїлю знищила російський ракетний комплекс "Панцирь-С1" в Сирії – відео