Домашнє насилля
Домашнє насилля 5 канал

Якщо немає куди тікати: в Херсоні відкрили перший кризовий центр для жертв домашнього насилля

Читайте по-русски
Гроші на цей проект виділили міжнародні організації. Мерія також виділила з бюджету 200 тис. грн

Кризовий центр для жінок, які потерпають від домашнього насилля, запрацював у Херсоні. Мешкають там дві жінки з дітьми, ще семеро – відвідують. З ними працюють психологи, соціальні працівники та юристи. Загалом, центр готовий прийняти одночасно до восьми мам.

Жінка просить не показувати свого обличчя і не називає себе. Побоюється, що її впізнає чоловік, від якого постраждала і втекла з дітьми.

Згадує: "Я помітила його неадекватну поведінку, потім я помітила, що він вживає наркотичні речовини. Він дуже змінився, став агресивним, почав зриватися на мене і на дітей".

Жінка разом із дітьми перебуває в кризовому центрі два тижні. Крім неї тут мешкає ще одна жертва домашньої тиранії зі своїми дітьми. В обох – ані рідних, ані можливості винаймати житло. Ще семеро жінок відвідують центр. Вони змогли втекти від домашнього насилля з боку чоловіків до своїх рідних.

"Співпрацюємо в рамках денного центру, де з жінками, які постраждали від тих чи інших видів домашнього насилля, працює психолог, соціальний працівник, юрист. Кожна жінка, яка має таку проблему, може звернутися до кризового денного центру", – запевняє працівниця Наталія Краско.

Такий кризовий центр – перший у Херсоні. Гроші на цей проект надали міжнародні організації. Мерія також виділила з бюджету 200 тис. грн.

"Нам ідуть назустріч ті грантодавці, ті донори, які вже працюють у цій сфері. Хочу ще раз подякувати такій структурі як Фонд ООН у сфері народонаселення, уряду Великої Британії та Канади, які підтримали цей напрямок", – зазначає директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Антон Єфанов.

Щороку в Україні фіксують 100 тис. випадків домашнього насилля. Лише торік в області до поліції звернулися майже 5 тис. жінок, які скаржилися на жорстоке поводження чоловіків.

Ярослава Мовчан, Сергій Мовчан, Херсон, "5 канал"

Попередній матеріал
ЦВК опрацювала вже понад 70% протоколів
Наступний матеріал
Брифінг заступника голови ЦВК: оновлені дані – відео
Loading...