flickr.com

До України намагалися провезти майже 450 тонн заражених фруктів

  Держпродспоживслужба виявила у поставках із Туреччини, Еквадору та Коста-Ріки середземноморську плодову муху

  У зимовий період збільшилася кількість спроб провезти до України овочі та фрукти, заражені небезпечними карантинними організмами, зокрема – середземноморською плодовою мухою, попереджає прес-служба Держпродспоживслужби

  Так, 17 січня 2017 року при проведенні фітосанітарного контролю в Одеській області в порту "Іллічівськ" (паромний) було виявлено заражені мандарини, апельсини та лимони вагою 88,25 тонн, 136,45 тонн та 48,4 тонн відповідно. Зазначені вантажі надійшли до України з Туреччини.

  20 січня в Одеській області плодову муху було виявлено у вантажах бананів вагою 46,464 тонн, походженням з Еквадору та 22,729 тонн походженням з Коста-Ріки. А вже 21 січня, знову в Іллічівському порту, шкідник був виявлений у турецьких мандаринах та грейпфрутах вагою 72,6 тонн та 23,7 тонн відповідно.

  У Київській області 24 січня на митному посту "Східний термінал" плодову муху знайшли у вантажі апельсинів походженням з Туреччини, вагою 9,5 тонн.

  Якщо просумувати усі перераховані відомством випадки – стане зрозуміло, що з 17 січня до України могла потрапити 448,1 тонна заражених фруктів.

  "З метою недопущення подібних випадків до країн-експортерів – Еквадору, Коста-Ріки та Туреччини надіслані нотифікаційні повідомлення про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України", – зазначили у Держпродспоживслужбі.

  Як повідомляв 5.ua, восени 2016 року Україна та ЄС домовилися про поглиблення співпраці щодо безпеки харчових продуктів.

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": Вчений-економіст, радник Президента Александр Пасхавер в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  У ЗМІ повідомили про смерть ватажка терористів "ЛНР" Валерія Болотова
  Loading...
  З квітня ЗСУ переходять на нову систему харчування

  З квітня ЗСУ переходять на нову систему харчування

  Нові стандарти харчування ЗСУ: демобілізований боєць АТО поділився враженнями

  Нові стандарти харчування ЗСУ: демобілізований боєць АТО поділився враженнями

  В уряді розповіли про переваги проекту зі скасування держрегулювання цін на продукти харчування

  В уряді розповіли про переваги проекту зі скасування держрегулювання цін на продукти харчування