xcastlabs.com

До 8 років позбавлення волі: Раді пропонують посилити відповідальність за кіберзлочини

  Змінами пропонується за кіберзлочини встановити покарання у вигляді восьми років позбавлення волі

  Відповідальність за вчинення протиправних дій у мережі інтернет необхідно посилити. Про це заявив глава Департаменту кіберполіції Національної поліції Сергій Демедюк, повідомляє прес-служба МВС.

  "Кіберзлочинці завдають колосальних втрат будь-якій державі. Мова про мільярдні збитки. А тому умовний термін до п'яти років і штраф за такі дії – абсолютно несправедливе покарання", – наголосив посадовець.

  За його повідомленням, у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект №8304, який має посилити відповідальність за кіберзлочини. Змінами пропонується за кіберзлочини встановити покарання у вигляді восьми років позбавлення волі. Також, заплановано збільшення розміру штрафу за створення і поширення шкідливого програмного забезпечення.

  Крім того, зазначив Демедюк, Департамент кіберполіції ініціює низку змін до законодавства у сфері забезпечення безпеки у кіберпросторі. Першочергові з них стосуватимуться обов'язків і правил для постачальників контенту, зокрема покладення обов’язків на провайдерів інтернет-зв’язку із зберігання та логування незаконних процесів, які відбуваються у мережі. Передбачається, що зберігання такої інформації відбуватиметься за запитом правоохоронних органів та триватиме до 90 діб.

  "Ми плануємо закривати доступ до конкретно взятої інформації. У змінах до закону про телекомунікації ми якраз і визначимо, яким чином це потрібно буде зробити", – зазначив посадовець.

  Очільник кіберполіції зауважив, що подібна система є в США та багатьох країнах Європи, серед яких Німеччина, Велика Британія, Італія, Швейцарія.

  "Сама процедура блокування – як тимчасова або часткова, так і постійна – має бути. Я не думаю, що хтось буде проти заборони на поширення дитячої порнографії, закликів до війни, тероризму, екстремізму та інших подібних речей. Це буде цілком конкретний перелік злочинів, передбачених у європейській Конвенції. Не більше", – резюмував Демедюк.

  Як повідомляв 5.UA, сайт ДП "Антонов" атакували хакери, які цілеспрямовано намагаються дискредитувати підприємство.

  Попередній матеріал
  Гройсман анонсує автоматичне підвищення пенсій
  Наступний матеріал
  Ледь не скотилася на колію: на Тернопільщині вантажівка злетіла з траси

  Недоступний: у Росії заблокували месенджер Viber

  На Луганщині викрили банду злочинців, яку очолював росіянин

  Масштабні протести в Москві проти заборони Telegram – ФОТО

  Масштабна акція "За вільний Інтернет": у Москві затримали десятки протестувальників

  Вербували і переправляли до Китаю: у Харкові викрили міжнародний канал торгівлі людьми

  "Вбивця золотого штату": У США 72-річний серійний маніяк уперше постав перед судом