Перший ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки
Перший ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки 5 канал

У Києві відкрили перший ситуаційний центр кібербезпеки – спільно з НАТО

На проект виділили понад $1 млн

У столиці перший ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки відкрили. Основне завдання установи – запобігати кіберзлочинам, зокрема, щодо державних установ, передає "5 канал".

Лише за минулий рік Україна зазнала понад півсотні серйозних атак, які вдалося відбити працівникам Держспецзв'язку. Найнебезпечніший інцидент стався 27 червня 2017 року, коли була паралізована робота одразу декількох державних систем, зокрема, і банківської.

Тому в Україні виникла потреба підсилити роботу фахівців із кібербезпеки. Новостворений центр здатен миттєво вирахувати будь-який віртуальний наступ. Розробили його згідно з угодою про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО. На проект виділили понад $1 млн. Перший ситуаційний центр кібербезпеки реалізували спільно з провідними фахівцями НАТО.

Голова СБУ Василь Грицак наголосив: "Це надзвичайно важливий напрям роботи Служби безпеки, Департаменту нашого кібердепартаменту, у протистоянні кібернетичним викликам. Упродовж останніх кількох років Україна, насамперед – державний сектор, зазнав чисельних кібернетичних атак. За 2017 рік ми зафіксували понад 50 таких атак. Крім захисту державної інфраструктури, ми готові надавати допомогу і сприяти приватному бізнесу. Великому, малому – це не має значення".

Радник із питань кібербезпеки представництва НАТО в Україні Даніель Радан додав: "Цей ситуаційний центр є спільним досягненням НАТО і України. Власне, це є ще одним доказом того, що ми допомагаємо вам покращити спроможність якісно захищати свою країну. За допомогою цього сучасного обладнання та програм, які НАТО надало вам, Україна стала на крок ближче до тотальної безпеки кіберпростору".

Попередній матеріал
Про що говорив Волкер із українськими депутатами та експертами – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
На яких реформах зосередиться Кабмін у 2018-му: Ексклюзивне інтерв'ю Геннадія Зубка – "Час. Підсумки дня"
Loading...