http://www.npu.gov.ua/

Від паспорта до диплома доктора наук: кіберполіція викрила злочинну групу у виготовленні підроблених документів

Злочинна група діяла протягом останніх п’яти років та складалася з шести киян віком від 30 до 64 років

Оголошення про виготовлення та продаж документів державного зразка були розміщені на кількох спеціально створених веб-ресурсах. У четвер, 26 квітня, поліцейські провели одночасно 12 санкціонованих обшуків за місцем проживання учасників злочинної групи. Встановлюються особи, які стали клієнтами зловмисників. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Дніпровського управління столичної поліції, під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №4 викрили групу осіб у виготовленні та розповсюдженні підроблених документів.

Встановлено, що злочинна група діяла протягом останніх п’яти років та складалася з шести киян віком від 30 до 64 років. Зловмисники налагодили діяльність з виготовлення та продажу підроблених документів державного зразка. Серед них: дипломи про освіту, ID-картки, посвідчення водія, свідоцтва на право власності, паспорти громадянина України, а також різноманітні печатки та штампи.

Для того щоб отримати підроблений документ, "замовнику" необхідно було зайти на відповідний веб-сайт та заповнити розміщену на ньому анкету, вказавши документ, який необхідно виготовити. Після цього клієнти сплачували вартість послуги (від 300 до 800 доларів США залежно від складності роботи). Доставка замовлень відбувалася поштою або ж кур’єром.

Для анонімізації своєї діяльності та конспіративного зв’язку як із замовниками, так і між собою, зловмисники використовували спеціально зареєстровані акаунти у мобільних додатках та месенджерах. Вхід до них здійснювався з використанням VPN-серверів.

У четвер, 26 квітня, правоохоронці провели одночасно 12 санкціонованих обшуків за місцем проживання та перебування учасників злочинної групи. За результатами обшуків вилучено комп’ютерну техніку, з використанням якої здійснювалося адміністрування веб-ресурсів, мобільні телефони, банківські картки, печатки різних організацій та установ. Також вилучено записники та чорнові записи, цифрові носії інформації, бланки атестатів, дипломів про вищу та неповну вищу освіту, а також комплектуючі частини та пристрої для їх виготовлення. Крім того, поліцейські вилучили речовини, схожі на наркотичні, та пристрій для відстрілу гумових куль з набоями до нього.

Наразі поліцейські продовжують встановлювати всі епізоди діяльності цієї злочинної групи. Крім того, правоохоронці встановлюють осіб, які користувалися послугами зловмисників та де саме використовувалися підроблені документи.

Як повідомляв 5.UA, до семи років позбавлення волі засуджено зловмисника, який обвинувачується в збуті наркотичних засобів на території школи. 

Попередній матеріал
Надзвичайна подія у київському метро: пасажири кажуть про задимлення на кількох станціях
Наступний матеріал
Історична зустріч та заява: на що зважились лідери Північної та Південної Кореї

Поетапна інструкція від кіберполіції: як видалити вірусні додатки Google Chrome

Хотіли "легалізуватися" в Європі: у Києві ділки підробляли документи для терористів

В Україні заборонили серію популярного знеболювального