Кім Чен Ин та Мун Чже Ін
Кім Чен Ин та Мун Чже Ін
5 канал

Історична зустріч та заява: на що зважились лідери Північної та Південної Кореї

Кім Чен Ин кордон перетнув, ставши першим північнокорейським лідером, хто зробив це за 65 років з початку конфлікту

Історична подія між двома Кореями. Лідери Північної та Південної Кореї – Кім Чен Ин та Мун Чже Ін – сіли за стіл переговорів у межах саміту, що проходить 27 квітня.

Зустрілися і потиснули один одному руки в демілітаризованій зоні – у пункті переговорів Пханмунджом. Глави держав перебували кожен на своїй території, передає "5 канал".

Утім, потому Кім Чен Ин кордон перетнув, ставши першим північнокорейським лідером, хто зробив це за 65 років з початку конфлікту. А потім за лінією вийшов і президент Південної Кореї. Обидва політики взялися за руки і пройшли червоною доріжкою до переговорного комплексу з символічною назвою "будинок миру".

Лідер КНДР пообіцяв: "Більше не будити президента Південної Кореї Мун Чже Іна ракетними запусками". Крім того, він пообіцяв припинити випробування ядерних та балістичних ракет і закрити ядерний полігон у Пхунгері. А ще Кім Чен Ин хоче налагоджувати дружні відносини з сусідами і покласти край конфронтації на Корейському півострові.

Зустріч чільників обох Корей стала третьою з часів поділу півострова після Другої світової.

"Я глибоко стурбований тим, що ми розчаровуємо багатьох людей і не дотримуємося укладених домовленостей і заяв. Сподіваюся, завдяки цьому саміту нам вдасться поліпшити наші відносини. Ми маємо бути рішучими, щоби за 10 років ми могли озирнутися і сказати – вони не минули даремно", – зазначив голова КНДР Кім Чен Ин.

"Чекаю вагомого результату від цієї розмови. Розраховую, що ми зможемо досягти угоди. Ми маємо зробити нашим громадянам і всьому світу великий подарунок – мир", – наголосив своєю чергою глава Південної Кореї Мун Чже Ін.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Макрон на 'Ле Террібль'
/
Макрон на 'Ле Террібль'
/
АПЧ 'Ле Террібль'
/

Попередній матеріал
Від паспорта до диплома доктора наук: кіберполіція викрила злочинну групу у виготовленні підроблених документів
Наступний матеріал
Нова космічна ракета: Ілон Маск заявив про будівництво "кіборг-дракона"