відкриті джерела

Для платників аліментів: відтепер нараховуватиметься відсоток та збільшиться розмір виплат

  За шість місяців – понад 2,7 мільярда гривень були стягнені на користь дітей

  Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що від 29 серпня буде збільшено розмір аліментів і нараховуватимуться відсотки на заборгованість перед дітьми, яка становить більше року. Про це він сказав під час засідання уряду у середу, 29 серпня, повідомляє "Укрінформ".

  "Хочу проінформувати про новації, які запрацюють від сьогодні згідно з великим пакетом законів, який був ухвалений Верховною Радою і розроблений урядом... Погані новини для горе–батьків. Від сьогоднішнього дня вся заборгованість батьків по аліментах, яка становить один рік, автоматично збільшується на користь дитини. Якщо такий борг є понад один рік, то на 20%, і всі державні виконавці перераховують цей борг. Якщо такий борг два роки – на 30%, а три роки і більше – на 50%", – зазначив Петренко.

  "Дев'ятисот гривень, які були раніше, недостатньо навіть для того, щоб прогодувати дитину протягом року. Ми прописали, що мінімальний розмір аліментів буде у розмірі прожиткового мінімуму і це трохи більше як 1800 гривень, і це перший крок до того, щоб діти, які живуть у неповній сім'ї, отримали більше коштів", – зауважив міністр.

  Також, він наголосив, що з шостого лютого Україна розпочала масштабне посилення відповідальності за порушення прав дитини. Було введено публічний реєстр неплатників аліментів, жорсткі обмеження щодо виїзду закордон таких боржників, користування транспортними засобами.

  "Ми маємо вражаючі результати за цих шість місяців – понад 2,7 мільярда гривень були стягнені на користь дітей. Мова йде про майже півмільйона дітей, які отримали ці кошти", – резюмував Петренко.

  Як повідомляв 5.UA, завдяки закону "Чужих дітей не буває" з боржників із виплати аліментів стягнено 2,6 млрд грн заборгованостей. 

  Попередній матеріал
  Цигарки "першої необхідності": ДПСУ виявила контрабанду у вантажі туалетного паперу
  Наступний матеріал
  Уряд залишив аналогове телемовлення на частині території України

  Стало відомо, на скільки зросли зарплати українців

  Закон "Чужих дітей не буває": з боржників із виплати аліментів уже стягнули 2,6 млрд грн заборгованостей

  У Кабміні оприлюднили суму, якої не вистачає для субсидій

  У Криму підрахували, у скільки Росії обходиться окупація півострова

  "Глобальна платіжна інновація": відтепер можна відслідкувати перекази за кордоном

  В Україні боржникам заборонили перереєстрацію і зняття з обліку авто