Петро Порошенко і Епіфаній
Петро Порошенко і Епіфаній Митрополит Епіфаній / Facebook

Для кого український Томос – ворожий: Проти Порошенка відкрили справу за створення ПЦУ – кому це вигідно

Читайте по-русски
Ані ДБР, ані Офіс генпрокурора подробиць справи поки не розголошують

Розпалив релігійну ворожнечу, бо сприяв створенню ПЦУ та отриманню Томосу. Проти п'ятого Президента України правоохоронці відкрили відповідне кримінальне провадження. Справа не нова, зареєстрована минулоріч. Як з'ясувалося сьогодні, ініціаторами справи стали віряни ліквідованої Української православної церкви Київського патріархату на чолі з патріархом Філаретом. Хоча той свою причетність до провадження спростовує. Чому позиваються та кому завинив Томос – кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак розбиралася.

Кому український Томос – ворожий? Півтора року тому патріаршу грамоту привезли до Софії Київської від Вселенського Патріарха. Духовний документ, здавалося, став символом єднання, але за рік СБУ порушить провадження про розпалювання релігійної ворожнечі.

Порушили минулої осені, а стало відомо лише тепер. Першим про справу проти себе заявляє сам Петро Порошенко. Перед судовим засіданням у іншому кримінальному провадженні.

"Я нічого не видумую: "За розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної церкви України". За грати Порошенка за це", – каже Петро Порошенко.

На заяву п'ятого Президента одразу ж реагують у Офісі генпрокурора. Його чільниця Ірина Венедіктова визнає – справа є, розслідується.

"У листопаді 2019 року в ЄРДР була внесена за ухвалою суду і відкрите це провадження. Відкрито Службою безпеки України, знову ж таки, за судовим рішенням. Мені здається, що то було по заяві навіть Київського патріархату", – говорить Ірина Венедіктова, генеральна прокурорка України.

Не здалося! У Державному бюро розслідувань ЗМІ підтвердили – із заявою звернулися віряни Української православної церкви Київського патріархату. Формально цю релігійну структуру ліквідували одразу ж після створення Православної церкви України. Юридично – процедуру завершили в листопаді минулого року. У ЗМІ також заговорили – ініціатором звернення до правоохоронців буцімто був Філарет, який багато років керував Київським патріархатом. Його прес-служба чутки спростовує.

"Філарет не звертався до правоохоронних органів у справі, про яку йдеться, та не був її ініціатором. Це зробили віряни, права яких порушені", – йдеться у повідомленні прес-служби.

Сам не звертався, а зробили це віряни УПЦ Київського патріархату. Вони, як і Філарет, наполягають: їхня церква не ліквідована.

"Метою кримінального провадження є захист порушеного права на свободу совісті вірян і духовенства Київського Патріархату, а не припинення діяльності ПЦУ. Київський Патріархат, на Помісному соборі 20 червня 2019 року, прийняв рішення про вихід із процесу приєднання до Київської митрополії ПЦУ та має юридичне й канонічне право на окреме існування", – йдеться у повідомленні.

Відповіли і в Православній церкві України. Мовляв, таке кримінальне провадження свідчить – супротивники незалежності церкви використовують правоохоронні органи, аби дискредитувати ПЦУ.

"Сам факт початку слідства з надуманого приводу, і особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим лише зараз, є ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну Церкву України, здійснюваною в інтересах противників її становлення і розвитку, в тому числі тих, хто має свій керівний центр у сусідній країні-агресорі", – повідомляють у ПЦУ.

Ані ДБР, ані Офіс генпрокурора подробиць справи поки не розголошують. Тому офіційно – ані імен позивачів, ані суті провадження – немає.

Ірина Сисак, Ольга Сошенко, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Справа вбивства Гандзюк: як суд заарештував Мангера без права на заставу – подробиці з засідання
Наступний матеріал
Омелян прокоментував повідомлення про підозру від НАБУ
Loading...

Літо на карантині та суд над Порошенком: "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"

"Час братись за те, де не треба ума": мережу підкорила віршована сатира про владу Зеленського

Прощання з батьком Порошенка Олексієм Івановичем у Клубі Кабміну завершилося: включення

Львівська облрада закликала Зеленського припинити політичні переслідування

У клубі Кабміну прощаються з батьком Петра Порошенка – Олексієм Івановичем

Венедіктова повідомила про закриття трьох проваджень щодо Петра Порошенка